На засіданні Судової палати у цивільних справах ВСУ 12 лютого 2014 року було розглянуто справу № 6-165цс13 про витребування майна з чужого незаконного володіння.
Правова позиція ВСУ, висловлена в цій справі : Відповідно до п. п. 2 і 3 ч. 1 ст. 388 Цивільного кодексу власник має право витребувати своє майно від добросовісного набувача у тому випадку, якщо майно було викрадене у нього або вибуло з його володіння не по його волі іншим шляхом. У разі, якщо майно вибуло з володіння власника на підставі досконалої угоди перевірці судом при рішенні справи підлягає дійсність угоди.
Загальні вимоги, дотримання яких потрібне для дійсності угоди, визначені в ст. 203 ГК. Зокрема, згідно ч. 3 ст. 203 ГК волевиявлення учасника угоди має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. Недотримання цієї вимоги є основою недійсності угоди (ч. 1 ст. 215 ГК).
Вирішуючи питання про наявність або відсутність у учасника угоди волевиявлення на її здійснення, суду слід виходити з ретельного дослідження наявних в справі доказів як кожного окремо, так і в їх сукупності. Зокрема, у випадку здійснення угоди представником суду слід з'ясувати, був наділений представник його довірителем повноваженнями на здійснення угоди, чи діяв він в межах наданих йому повноважень, а якщо ні, то чи схвалив надалі довіритель ув'язненого представником в його інтересах угоду.