Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Cудебный дайджест: інтелектуальна власність, бюджет судів і справа Караваджо

Реклама

Конституційний суд України

Конституційний Суд відкинув аргументи ВСУ відносно неконституційності норм Закону про судоустрій

22 листопада 2013 року КСУ визнав що відповідають Конституції ст. 103, 109, 136, 137 абз. 4 п. 3, абз. 4 п. 5 розділу XIII "Перехідні положення" Закону "Про судоустрій і статус суддів".

Серед іншого відмічено, що вихідна допомога не належить до таких конституційних гарантій незалежності суддів як суддівська винагорода або довічне грошове утримання, оскільки не є основним джерелом матеріального забезпечення суддів, не має постійного характеру і не покриває соціальних ризиків, пов'язаних з хворобою, інвалідністю, старістю. У зв'язку з цим парламент уповноважений встановлювати вихідну допомогу і визначати його розмір. Засоби, які отримують судді як вихідна допомога, є одним з джерел їх прибутків, а тому законодавець може розглядати їх як об'єкт оподаткування.

Верховний суд України

Стаття про порушення права на захист не співвідноситься як загальна і спеціальна норма з ч.3 ст. 364 Карні кодекси

На засіданні Судової палати у кримінальних справах 24 жовтня 2013 року було розглянуто справа № 5-34кс13предметом якого було питання співвідношення між собою статей 364 (зловживання владою або службовим станом) і 374 УК (порушення права на захист) як загальною і спеціальною.

ВСУ дійшов висновку, що положення ч.1 ст. 374 УК і ч. 1 ст. 364 УК (основний склад) і ч. 3 ст. 364 (кваліфікований склад) за змістом і видовими ознакам не співвідносяться між собою як загальна і спеціальна норми права.

Умисна неоплата товару, за умови затримання охороною такої особи біля каси, не утворює закінченої крадіжки чужого майна

Цього ж дня, розглянувши справа № 5-40кс13 по розмежуванню закінченої і незавершеної крадіжки чужого майна, ВСУ дійшов висновку, що якщо людину, що не розплатилася за товар, затримали біля каси, його дії повинні розцінюватися як закінчене замах на крадіжку.

Пояснена різниця між шахрайством і заволодінням майном шляхом зловживання службовим станом

На засіданні Судової палати у кримінальних справах 14 листопада 2013 року розглянув справа № 5-30кс13 відносно розмежування шахрайства (ст. 190 УК) і заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим станом (ст. 191 УК). Так, вказано, що визначальна ознака, що відділяє таку форму злочину проти власності як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим станом від інших форм посягання на чужу власність, полягає в тому, що безкоштовне звернення чужого майна на користь винної особи або на користь іншої особи (облич) відбувається через умисне протиправне використання можливостей службового стану. Предмети майна, на які спрямована злочинна поведінка посадовця, можуть мати різне правове положення. Зокрема, не унеможливлюється заволодіння майном, на яке не поширюється компетенція посадовця, або яке їй не увірене і не знаходиться в його компетенції, або на майно з державною формою власністю.

Вищий господарський суд України

Господарським судам був спрямований огляд вирішених суперечок у справах, пов'язаним із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності

У листі від 19 листопада 2013 року № 01-06/1658/2013 ВХСУ повідомив госпсуди про правові укладення, зроблені при перегляді рішень в касаційному порядку. Зокрема, в постанові ВХСУ від 16 квітня 2013 року № 5011-12/24-2012 вказано, що виняткове право власника свідоцтва забороняти іншим особам використовувати без його згоди зареєстрований знак не поширюється на усі форми повідомлення новин і коментарів новин. А в постанові від 14 травня 2013 року № 5011-59/1087-2012 ВХСУ дійшов висновку, що припис абзацу п'ятого пункту 2 ст. 6 Закону "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" (правову охорону не можуть отримати позначення, які є помилковими або такими, які можуть ввести в оману відносно товару, послуги або особи, яка робить товар або надає послугу) являється абсолютним критерієм для відмови в наданні правової охорони позначення.

Законопроекти

Вищим судовим інстанціям можуть надати право зміни проекту закону про бюджет в частині фінансування суддів

Комітет з питань верховенства права і правосуддя підтримує законопроект № 2458а про внесення змін до Бюджетного кодексу відносно фінансування судової влади.

Проектом пропонується передбачити, що інструкції по підготовці бюджетних запитів Конституційним судом, Верховним судом, вищими спеціалізованими судами, Державною судовою адміністрацією повинні враховувати нормативи фінансового забезпечення суддів загальної юрисдикції, розроблені відповідно до Закону "Про судоустрій і статус суддів". Крім того, пропонується визначити, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, і Кабмін у разі виявлення необгрунтованості бюджетних запитів КСУ, ВСУ, вищих спеціалізованих судів, ГСА включає їх в проект Державного бюджету з аргументованими виводами і відповідними пропозиціями. Також передбачається, що Кабмін до ухвалення законопроекту про держбюджет подає його проект до вказаних органів судової влади з питань, що стосуються фінансового забезпечення суддів.

Інші новини

Узагальнена судова практика звільнення від карної відповідальності

Апеляционный суд міста Києва узагальнив судову практику застосування законодавства про звільнення від карної відповідальності або від карного покарання у справах, розглянутим місцевими судами міста Києва і апеляційним судом в 2011 - 2012 роках.

Серед іншого, було вказанощо у разі звільнення особи від карної відповідальності неприпустимо стягати з нього судові витрати за проведені у справі експертизи. Також роз'яснено, що суди повинні ретельно перевіряти таку обставину як визнання провини, оскільки якщо впродовж досудового слідства і розгляду справи в суді особа не визнає своєї провини, а вже після заявленого клопотання про звільнення від карної відповідальності визнає свою провину, це може свідчити не про розкаяння, а про бажання уникнути карної відповідальності.

Голова ради суддів загальних судів призвала суди до використання системи відеоконференцзв'язку

Відповідно до рішення ради суддів загальних судів від 21 листопада 2013 № 99 Інна Отрош звернула увагу на необхідність при проведенні судових засідань відповідно до процесуальних законодательствами України використовувати системи відеоконференцзв'язку. Такий заклик мотивований прагненням до підвищення оперативності і якості здійснення правосуддя, підвищенню рівня довіри до судової системи і забезпечення відкритості суду для громадськості. Нагадаємо, що на даний момент усі місцеві і апеляційні загальні суди обладнані технічними засобами для проведення дистанційного виробництва в режимі відеоконференції.

Відкрито провадження у справі про визнання розпорядження про зупинку євроінтеграції незаконним

26 листопада 2013 року Політична партія "Європейська партія України" опублікувала визначення Окружного адміністративного суду м. Києва про відкриття провадження у справі № 826/18465/13-а. Суддя Богдан Санин відкрив виробництво за позовом цієї партії до Кабміну про визнання незаконним і недійсним розпорядження Кабміну від 21 листопада 2013 року № 905-р. Суд відмовив в задоволенні клопотання про забезпечення позову шляхом остановления дії розпорядження, оскільки позивач не пояснив, яким чином оспорюване розпорядження, прийняте найвищим органом виконавчої влади, вплине на підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Подільський суд почав розгляд справи про викрадення картини Караваджо з одеського музею

26 листопада 2013 року Подільський районний суд міста Києва удруге почав розгляд по суті кримінальної справи про викрадення з одеського музею картини Караваджо "Узяття Христа під варту або Поцілунок Іуди" вартістю майже 3,5 млн гривен.

В ході засідання суддя зачитав частину звинувачувального вироку. На наступному засіданні, яке відбудеться 4 грудня, суд планує продовжити зачитувати звинувачувальний вирок, який містить близько 100 сторінок. Само кримінальна справа складається з більше за півсотню томів. Обвинуваченими у справі є п'ять чоловік, яким інкримінується ч.5 ст.185 УК - крадіжка, здійснена у особливо великих розмірах групою осіб, ч.3 ст.28, ч.2 ст.201 УК - контрабанда, здійснена організованою злочинною групою.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини