Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Де в Україні навчать управляти юридичним бізнесом?

20 березня 2013, 11:24
359
3
Реклама

Анатолію, розкажіть, кому належить ідея створення магістерської програми з управління юридичним бізнесом і на якій стадії реалізації заразом знаходиться ця ініціатива?

- Ідея з'явилася після одночасного сигналу з 2-х сторін. Так, один із наших випускників, який навчався також і у Великій Британії, звернув увагу на ті, що в деяких внз Туманного Альбіону викладається така програма, як "legal practice". У тієї ж година на факультет надійшло звернення від однієї з юридичних фірм, у якому ставилося питання про ті, чи не здійснюємо мі навчання за цим напрямком. Це змусило замислитись, а чому у нас немає такої програми, співучо, як і в жодному з провідних ВНЗ України?

Отож мі вирішили спробувати зайняти цю нішу і почали робити перші крокі. Усе знаходиться на стадії підготовки. Заразом попередньо розробляються навчальні плани, спілкуємося з викладачами, які могли б викладати в нас, і з практичними працівниками, яких у будь-якому випадку будемо запрошувати до участі у викладанні.

Робота над програмою вже триває кілька місяців. Поки що вона умовно називається "Юридична практика"хоча, можливо, для вітчизняних юристів була б зрозумілішою назва "Управління юридичним бізнесом".

При складанні програми Ви будете орієнтуватися на досвід Британії?

- Звичайно. Однак механічного копіювання, звісно, не буде. Враховуватимемо запити від практикуючих юристів: що саме їм потрібно, у чому існують прогалини; консультуватимемось із тими фахівцями, які проводять тренінги у цій сфері. Такі консультації вже проводяться.

У нас є певна "ідеальна" структура програми, але доведеться йти на компроміс, оскільки слід орієнтуватися на наші можливості. Я не думаю, що теперішні наші напрацювання - це остаточний вигляд програми. Це лише відправна точка.

Ви можете озвучити хоча б приблизний зміст програми?

- Хіба що дуже приблизний. Вона охоплюватиме організаційно - правові основи юридичної практики, низку спецкурсів буде присвячено найбільш актуальним проблемам публічного та приватного права, специфіці представництва клієнтів у судах, юридичному консалтингу, також буде розглянуто питання ціноутворення, маркетингу юридичних послуг, вивчатиметься письмова юридична мова - особливості складання юридичних документів.

Ще один нюанс - мі прагнемо, щоб програма була англомовною.

А хто буде викладачами? Лише наукові працівники чи переважно керуючі партнери українських юрфірм?

- Я б не ставши протиставляти ці дві категорії. Багато науковців є партнерами юридичних фірм. І, звичайно, передусім мі будемо залучати таких своїх працівників, які поєднують викладацьку роботові та юридичну практику.

Окрім того, мі плануємо запрошувати і сторонніх спеціалістів, але поки не впевнені, у якому форматі це буде відбуватися. Зокрема, розглядається можливість організації факультативних майстер-класів, хоча можлива й інтеграція в основну навчальну програму, коли в аудиторію будуть заходити викладач і запрошений практичний працівник, який допомагатиме викладачу висвітлити ті чи інші питання.

Як Ви вважаєте, коли програма буде готова?

- Ми дуже сподіваємося, що вона стартуватиме вже з вересня.

Абсолютної впевненості немає, адже є формальні, організаційні моменти, але поки що можна дивитись в перспективу з оптимізмом.

Ви проводили якесь опитування студентів на предмет того, наскільки програма буде затребуваною порівняно з іншими магістерськими програмами?

- Таке опитування мі не провели, однак сумнівів у тому, що мі наберемо необхідну кількість студентів, у нас немає.

Дпро яких юридичних фірм Ви зверталися за допомогою в розробленні навчальних програм?

- При розробленні програми юридичний факультет співпрацює з провідними юрфірмами України. Особливо хотілося б відзначити допомогу, якові надали нам Юридична компанія "Правовий альянс", Міжнародний правовий центр "Eucon" та особисто пані Ірина Нікітіна.

Бесіду вела Наталія Шнир, журналіст сайту ЮРЛИГА.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини