Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дмитро Глазунов : "ЛІГА:ЗАКОН робить головні документи країни доступніше"

20 серпня 2012, 17:20
1106
0
Реклама

Дмитро Олегович, не так давно компанія ЛІГА :ЗАКОН дала старт своєму новому проекту - "Право України : головні документи країни"що надає усім інтернет-користувачам вільний доступ до основних НПА. Яка мета цього проекту?

- У проекту декілька цілей. По-перше, зробити національне право трохи зрозуміліше і доступніше для пересічних громадян.

Сьогодні право прагне охопити і зарегламентировать в подробицях усі сфери нашого життя. Право і його складові малодоступні в Україні. Не у сенсі відсутності доступу до текстів нормативних актів, а в сенсі можливості хоч трохи самостійно зорієнтуватися, коли вас культурно посилають "Згідно з чинним законодавством". "Право України" за рахунок простого пошуку дозволить неспеціалістові в праві знайти документи з питання, що хвилює, навіть якщо ви не знаєте точну назву, дату або номер акту.

По-друге, "Право України" - це підтримка іншого спільного з ГП "Інформаційні судові системи" проекту по інформаційному розвитку Єдиного державного реєстру судових рішень. Користувачі Судового реєстру, працюючи з судовими рішеннями, можуть прямо з тексту по гіперпосиланнях перейти на згадувані нормативні акти, т. е. у "Право України".

Чим "Право України" відрізнятиметься від професійних систем ЛІГА :ЗАКОН?

- Я б в принципі їх не порівнював. "Право України", що, власне, і відображено в назві, - це тільки набір "головних документів країни". Системи ЛІГА :ЗАКОН містять в десятки разів більше інформації, причому це зовсім не тексти нормативних актів, а аналітика, консультації, довідники, шаблони, судова практика і багато що інше, що забезпечує регулярну підтримку роботи бізнесу і його фахівців (юристів, бухгалтерів, фінансистів, кадровиків і т. д.).

Хоча деякі властивості наших професійних продуктів "Право України" успадкувало. У нім можна не просто шукати по законодавчій базі і переглядати окремі документи, але і бачити взаємозв'язки законів, указів, постанов і інших актів між собою, вивчити історію змін будь-якого документу в часі і ін.

Дійсно, багато юристів в ході роботи з Єдиним державним реєстром судових рішень вже помітили зв'язок його документів з НПА на сайті Право України, коли гіперпосилання в рішенні суду дозволяє користувачеві детальніше ознайомитися з цитованим документом. Коли офіційне було запущене це нововведення? Скільки часу Вам буде потрібно, щоб обробити увесь масив судових рішень реєстру?

- З кінця червня, спільно з Адміністратором Судового реєстру, це нововведення доступне в Реєстрі. Тобто усі нові, щодня такі, що поступають в Реєстр судові рішення стали містити в собі гіперпосилання на нормативні акти.

На сьогодні в Реєстрі близько 25 млн. документів. Це колосальний масив, і в першу чергу виникає питання, які підходи застосувати до його обробки, щоб час не розтягнувся на роки. Ми розробили спеціальну програму-аналізатор для документів судової практики, таку, що виявляє в тексті згадки нормативних актів і зв'язує ці згадки з реальними текстами, і не просто з текстами, а з конкретними статтям і пунктами в них. Така автоматизація дозволить за 3 - 4 місяці обробити увесь масив.

Які плани компанії ЛІГА :ЗАКОН відносно роботи з документами судової практики, адже саме така аналітика потрібна для оптимізації роботи юриста?

- Восени ми плануємо розробити абсолютно нову Систему аналізу судових рішень. Ми хочемо запропонувати юристам спеціальний аналітичний апарат, який дасть можливість при роботі з колосальним масивом судової практики швидко формувати підбірки максимально тотожних рішень по одному предмету і обставинам справи. Нова система дозволить аналізувати реальну судову практику "в підтримку" або "в спростування" юридичної позиції по своєму приватному завданню. Окрім зручності і підтримки роботи юристів, така система сприятиме цілям подібності застосування законодавства і прогнозованості судових рішень, що, власне, і передбачено чинним законодавством

Обробка державного судового реєстру і створення спеціального інтернет-проекту "Право України" - це комерційний проект з великими перспективами або це соціально відповідальний крок по відношенню до усіх інтернет-користувачів, дотичних до українського права?

- На мій погляд, якщо бізнес-структури широко рекламують свої соціальні ініціативи, то це комерційні проекти. Будь-який соціально орієнтований проект повинен мати повернення на інвестиції, нехай навіть в довгостроковій перспективі. ЛІГА:ЗАКОН - комерційна компанія. І в першу чергу ми зацікавлені в популяризації своїх комерційних продуктів і бренду.

Але при цьому ми кровно зацікавлені в рості правової культури наших співгромадян, в зміні нашої національної ментальності, що приведе до розуміння і уміння жити за правилами, до усвідомлення того, що знати свої права просто вигідніше, ніж нескінченно "домовлятися". І ми для цього прикладатимемо свої знання і зусилля. Наш Правовий портал, частиною якого є і проект "Право України", покликаний служити саме цьому завданню.

Ведення бізнесу і ухвалення рішень вимагає набагато потужнішої інформаційно-правової підтримки, більше консультаційної, аналітичної, довідкової інформації як для окремих фахівців, так і для керівника. І для цих цілей ми пропонуємо ціле віяло систем ЛІГА :ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини