Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ольга і Вернер Михель : "Швейцарія - країна з успішними фірмами"

7 серпня 2012, 09:15
915
1
Реклама

Вже досить довгий час безліч важливих питань правового регулювання ринку юридичних послуг України залишаються за межами закону: оподаткування, професійна етика, соціальні гарантії. А як йдуть справи з правовими нормами юридичного ринку Швейцарії?

Вернер Михель: Швейцарія - порівняно маленька країна, але їй вдалося завоювати авторитет в області права. Місцевий юридичний ринок врегульований ефективністю правової системи, довгостроковою соціальною і економічною стабільністю, захистом вільної конкуренції і правом власності. Робота наших юридичних фірм і частнопрактикующих юристів характеризується високим рівнем професійної освіти, мотивації і лояльності.

Зокрема, оподаткування на прибуток корпорацій стягується тут на трьох рівнях: федеральному, кантональному і муніципальному. Велику роль грає місцезнаходження підприємств, оскільки податковий тягар значно розрізняється залежно від кантон, місця реєстрації компанії. Ставка ПДВ у розмірі 8 % стягується з оборотів.

Адвокатська етика розвинена в кантональному зведенні правил професійної етики, найбільш важливі з яких зобов'язують адвоката уникати конфлікту інтересів. Крім того, норма Федерального карного кодексу зобов'язує зберігати повну конфіденційність в інтересах клієнта.

Вернер Михель: "Кризи в Швейцарії немає"

Наскільки я знаю, пані Ольга Михель-Павленко колись починала свою кар'єру в Україні, тому напевно Ви зможете знайти істотні відмінності в роботі українського і швейцарського юриста.

Ольга Михель-Павленко : Передусім український юрист не має таких соціальних гарантій, як у його швейцарського колеги. Місцевий ринок праці характеризується досить ліберальним законодавством, тут діють гнучкі правила. Звичайно ж, не варто забувати про низькі податки.

Принцип децентралізації є секретом нашого успіху. Національні особливості місцевого юридичного бізнесу полягають в тому, що на кожному підприємстві знайдеться договірна і консультаційна робота для юриста. Єдина функція, не дозволена такому юристові, - цей супровід справ в суді, оскільки для цього виду діяльності існує інша юридична спеціальність - адвокат.

З якими складнощами Вам довелося тут зіткнутися?


Ольга Михель-Павленко : Сміливо можу сказати, що основною складністю є висока конкуренція на місцевому ринку. Навіть незважаючи на Competition Commission, місцевому адвокатові, юристові доводиться інвестувати час у свій професійний розвиток. Кожен повинен регулярно доводити, що він - високо кваліфікований фахівець.

Ольга Михель-Павленко : "Юрисдикція працює досить скурпулезно"

Як вплинула фінансова криза на юридичний бізнес в Швейцарії? Які юридичні практики переживають сьогодні спад, а які, навпаки, - мають попит у споживачів?

Вернер Михель: Кризи в Швейцарії немає. Швейцарія не входить в Європейський Союз. Між Швейцарією і ЄС встановилися тісні економічні зв'язки, але вони не знижують орієнтацію значного сегменту швейцарської економіки на глобальний ринок.

Яку нішу на ринку займає Ваша компанія і на якого клієнта орієнтується? Які потреби цього клієнта?

Вернер Михель: Наша компанія - адвокатське бюро "Михель" - орієнтується як на місцевого клієнта, так і на іноземного. Ми зацікавлені допомагати клієнтам в рішенні їх проблем і надавати стабільність їх бізнесу. Федеральний рівень в Швейцарії не кожному зрозумілий. Особливо для компаній. Ми готові допомагати в аспектах установи, основи, купівлі і продажу нерухомості, бізнесу, холдингових, домициальных компаній, фондів і т. д.

Окрім цього, ми працюємо у сфері міжнародної правової допомоги в кримінальних і карно-процесуальних, цивільних справах.

Також супроводжуємо справи в інтересах клієнта в Європейському суді в місті Страсбург. Ведемо складання і підготовку контрактів, договорів купівлі-продажу, шлюбних і спадкових договорів, заповітів і т. д.

Ольга Михель-Павленко : Нашими клієнтами є і студенти, бажаючі отримати освіту в Швейцарії. Ми надаємо консультації з імміграційних питань (візи: посвідка на проживання, робочі візи, купівля нерухомості, влаштовуємо дітей на літо в дитячі табори і т. д). Потреби клієнта, як завжди, великі. Мандат вимагає швидкого рішення своєї проблеми, але в Швейцарії це неможливо. "Прискорити справу" - такого вираження в Швейцарії немає. Незважаючи на те що Швейцарія - досить маленька країна, місцева юрисдикція працює досить скурпулезно. На розгляд справи йде іноді один, а то і два роки.

Тому якщо клієнт хоче успішного завершення справи, він повинен мати велике терпіння і, звичайно ж, мотивацію.

Які перспективи співпраці з українськими юристами або клієнтами Ви бачите в найближчому майбутньому?

Вернер Михель: Якщо ставити акцент на співпраці з українськими юристами, то воно цілком можливо в плані юридичного фонду між Україною і Швейцарією, обміну робочою практикою на міжнародному рівні, спільної роботи над проектами.

Що стосується українських клієнтів, то ми завжди раді по можливості оперативно надати юридичну допомогу у сфері купівлі і продажу нерухомості, основи інкорпорацій, фондів, суспільств, холдингів... Це, звичайно, питання індивідуального підходу.

Кожен клієнт має в розпорядженні різні можливості і, звичайно, придбаває у нас індивідуальний підхід в аналізі його шансів. Останнім часом швейцарський законодавець встановив найсуворіші правила для осіб третіх країн, тому придбати робочу візу в Швейцарії стало набагато складніше. Швейцарія хоче бачити у себе тільки успішні компанії. Тому важливу роль грає звернення до досвідченого висококваліфікованого фахівця по правову допомогу.

Довідка: детальну інформацію про юридичну компанію Michel Advokaturbьro Ви можете отримати на її офіційному сайтіза електронною адресою: info@michel-rechtsanwalt.com, а також в Skype: advokaturbuero.michel.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини