Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Наталія Тищенко : "Відповідальність за підлеглих далу сили на реалізацію нового проекту під назвою "НОБИЛИ"

9 квітня 2012, 13:35
977
3
Реклама

Наталія, в квітні створеній Вами компанії "Нобили" виповнюється 5 років, дозвольте спочатку привітати від імені редакції ЮРЛИГИ і побажати подальших успіхів. Як Ви прийшли до думки про самостійну практику і установи "Нобили"?

- Як мовиться, "не буває худа без добра". До створення компанії мене підштовхнули об'єктивні обставини. У той час я працювала начальником юридичного департаменту великої торгової компанії, на базі якої мені вдалося створити згуртовану і надійну команду. Але не усе так виявилося безхмарно. Поступово прибутки компанії почали падати, постало питання про скорочення штату. У березні 2007 року мене викликав президент Компанії і повідомив про те, що не в змозі оплачувати мої послуги.

Я розуміла, що у мене за плечима великий досвід юридичної практики, і я без зусиль знайду собі нову роботу. Разом з цим існувала відповідальність за людей, яких я, як директор департаменту, узяла на роботу, "сліпила" і згуртувала. Іноді я згадую, як боялася сказати їм про звільнення. Я розуміла, що у них немає упевненості у своїх силах для пошуку нової роботи і, звільняючись, їм швидше за все доведеться повернутися в рідне місто, де можливо животітимуть усе життя, що залишилося. Так, відповідальність за своїх підлеглих далу сили на реалізацію нового проекту під назвою "НОБИЛИ".

Сьогодні знак "НОБИЛИ" став не лише впізнанний, але і наслідує. Завдяки Національному юридичному каталогу, створеному ЮРЛИГОЙ, ми виявили одеську правову групу під нашою назвою.

Юристами компанії ініційований процес про захист нашого знаку, зареєстрованого відповідно до чинного законодавства України вже більше 3 років.

"Клієнт змінився: він став вимогливішим, став частіше вникати в подробиці процесу, цікавитися новелами законодавства і навчився торгуватися"

Виходячи з власного досвіду, що б Ви порадили або від яких помилок застерегли юристів, які доки тільки мріють про власну компанію?

- Передусім, будь-який власний бізнес, на відміну від найманої праці - це відповідальність. Перш ніж прийняти рішення про створення компанії, необхідно відповісти на питання: чи готові Ви узяти на себе відповідальність за людей, які у Вас працюватимуть, чи готові Ви забезпечити компанію трудовими і матеріальними ресурсами, в об'ємі, необхідному для нормального функціонування компанії; чи готові Ви нести відповідальність перед клієнтами за себе, за кожного співробітника і в цілому за компанію. Лише тверде "та" на усі вищеперелічені питання може стати запорукою успіху нового проекту.

Прагнення до розвитку - ця саме та якість, яку повинен мати керівник майбутньої юридичної компанії. Міняється законодавство, з'являються нові бізнес-технології, позиціонуються інші цінності, відбувається перерозподіл ринку, з'являється попит на нові послуги, - усі ці зміни треба відстежувати і враховувати при розробці стратегічних планів розвитку компанії.

Основна помилка людей, що відкривають свій бізнес полягає в тому, що вони думають, що їм не доведеться працювати самимі мріють про безтурботне життя собі на втіху. Але так не буває, іноді доводиться працювати по 24 години в добу, щоб досягти бажаного результату.

Для просування компанії у сфері юридичних послуг треба бути публічною людиною, ім'я якої гарантує якість цих послуга це теж робота - робота із створення і підтримки власного бренду особи.

У штаті компанії є арбітражний керівник і фахівці в області бухгалтерського обліку. У зв'язку, з чим у Вас виникла така ідея і наскільки послуги, що надаються такими працівниками, затребувані?

- Ідея стати арбітражним керівникам пов'язана з моєю діяльністю в якості in - house юриста. На підприємстві постійно виникала необхідність в послугах арбітражного керівника. Щоб скоротити витрати на цей вид послуг, керівник запропонував мені отримати ліцензію на здійснення діяльності арбітражного керівника.

На момент відкриття юридичної компанії мій досвід дозволяв не лише надавати послуги з арбітражного управління, але і представляти інтереси кредиторів в процедурі банкрутства. На жаль, багато юристів, у тому числі і юристи банків, виявляються безпорадними в процедурі банкрутства із-за недостатнього її правового регулювання. На мій погляд, тільки наявність власної практики арбітражного управління допомагає знаходити "пропуски" в діяльності інших арбітражних керівників.

Сьогодні я з гордістю можу сказати, що конкурентне право є однією з ключових компетенцій компанії. Його актуальність в умовах світової фінансової кризи і посткризовий час пов'язана з тим, що банкрутство є інструментом припинення бізнесу і перерозподілу матеріальних ресурсів.

Необхідність у фахівцях в області бухгалтерського обліку пов'язана з розвитком практики податкового права. Знання тонкощів податкового законодавства України і основ бухгалтерського обліку є необхідною умовою для здійснення адміністративного і судового оскарження рішень податкових органів.

Особливістю надання юридичних послуг нашою Компанією є аналіз податкових наслідків, клієнт отримує не лише консультацію з питання, що цікавить його, але і усвідомлення можливих податкових наслідків своєї діяльності.

Фахівці з бухгалтерського обліку затребувані і у рамках практики конкурентного права, оскільки в процесі розпорядження майном і санації підприємства здійснюється аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства-боржника, перспектив і можливостей відновлення його платоспроможності.

Час фахівців широкого профілю пройшов, сьогодні Компанії потрібні юристи, що мають вузьку спеціалізацію, знавці своєї справи.

Представники бізнесу останнім часом віддають переваги формуванню власних потужних юрдепартаментов. Отже, чи вплинуло це на звернення до Вас за консультацією корпоративних клієнтів?

- Одного і того ж результату можна добитися різними шляхами. Адже можна йти в гору нудно і монотонно, створюючи навколо себе непотрібну напругу і видимість колосальних зусиль. А можна з посмішкою, допомагаючи і підтримуючи один одного. І тоді ми не лише підкорюємо вершину, але ще і придбаваємо друзів, отримуємо задоволення від процесу і сили на підкорення інших вершин. Так і у бізнесі.

Штатний юрист навіть найпотужнішого департаменту не завжди може впоратися із завданням, поставленим перед ним. Практично усі клієнти нашої Компанії мають штатних юристів або юридичний департамент. І в особливо значущих для підприємства проектах заручаються нашою підтримкою. Значущий проект це завжди великі ризики, а здатність юридичної компанії передбачати їх і брати відповідальність за результат дозволяє нашій Компанії бути затребуваною для своїх корпоративних клієнтів.

Свою компанію Ви створювали в 2007 році, коли ринок був на підйомі, що змінилося за ці 5 років у бізнесі? Які ключові зміни Ви б зазначили?

- П'ять років тому ми не знали про те, що ринок був на підйомі (посміхається - прим. ред.). У Компанії були постійні клієнти, і, відповідно, постійний дохід, якого вистачало на задоволення потреб фірми.

Але людина не може стояти на місці, і разом з усвідомленням збільшення потреб, прийшло усвідомлення необхідності розвитку Компанії. Як тільки ми визначили стратегічні цілі і намітили план розвитку, то виявили, що ринок перенасичений юридичними послугами, схожими за своєю суттю.

Нами були виділені наші конкурентні переваги і практики, в яких ми з гордістю можемо назвати себе фахівцями своєї справи, гарантуючи клієнтам надання послуг високої якості, і практики, які є перспективними.

Криза змусила багатьох бізнесменів зменшити витратну частину бюджету компанії, у тому числі і на юридичні послуги. Відповідно змінився і клієнт: він став вимогливішим, частіше вникати в подробиці процесу, цікавитися новелами законодавства і навчився торгуватися.

Зараз в юрбизнесе є присутньою тенденція до зменшення кількості великих проектів і урізування ставок юристів. Чи відбиваються ці "віяння" на діяльності Вашої компанії?

- Ні, цих віянь ми не відчули. Враховуючи проблеми бізнесу в Україні, клієнт все більше віддає перевагу професійній юридичній підтримці і кількість проектів з часом тільки росте. А разом з кількістю проектів росте і досвід Компанії. Саме тому буквально учора було прийнято рішення про підняття вартості послуг.

Які практики фірми найпосиленіше і успішно розвиваються останнім часом?

- Передусім, йдеться про практику податкового права. Політична і економічна ситуації в Україні примушують бізнес йти в тінь, а податкові органи активізувати боротьбу з так званими "податковими ямами", "транзитерами" і "выгодоприобретателями". Відповідно підприємства страждають від недоброчесних контрагентів, у зв'язку з чим, значно зросла кількість справ, пов'язаних з оскарженням дій податкових органів. Ні для кого не є секретом, що будь-яка перевірка фіскального органу закінчується результатом про застосування штрафних санкцій до підприємства, у зв'язку з чим, участь юриста в процедурі проведення перевірки стає усе більш затребуваною.

Розвивається і напрям конкурентного права. Після того, як в Україні був закритий ігровий бізнес, я, як арбітражний керівник, була призначена ліквідатором двох компаній мережі казино "Олимпик". Ліквідаційна процедура, яка триває більше двох років, дає свої результати, частково погашена заборгованість із заробітної плати, стягнута дебіторська заборгованість.

І найактивніша практика, яка на сьогодні є пріоритетом в діяльності нашої компанії, - це альтернативне врегулювання суперечок. Ми продовжуємо нести в маси ідеї інституту медиации - будь-яку суперечку можна вирішити без судових тяжб.

У рамках альтернативного врегулювання суперечок розвивається напрям ведення переговорів, ми активно використовуємо різні стратегії в переговорах, психологічні прийоми для досягнення цілей поставлених клієнтом. Клієнти задоволені результатами, що отримуються у рамках цієї практики, хоча спочатку сприймають її з побоюванням. Значна різниця витрат між судовими і альтернативними методами вирішення суперечок, примушує приймати рішення на користь другого.

"Тільки наявність власної практики арбітражного управління допомагає знаходити "пропуски" в діяльності інших арбітражних керівників"

Як ви розподіляєте час між управлінськими функціями і безпосередньою юридичною практикою? Не доводиться віддавати переваги обов'язкам керівного партнера на шкоду практиці?

- Гадаю, що моє життя з відкриттям компанії стало гармонійнішим. Я вважаю, що юрист, який створює свою компанію, знаходиться вже на такій стадії розвитку особистості, що може досить чітко оптимізувати своє і чужий час і займатися тим, що йому необхідно або тим, що приносить задоволення. У нас в компанії склалася атмосфера роботи, в якій необхідно тільки направляти і лише зрідка контролювати. Кожен співробітник компанії відповідає за свій сектор роботи, за якість своєї роботи і за своєчасне її виконання.

На Ваш погляд, яких змін законодавства найгостріше потребують юристи?

- Світова практика свідчить про ефективне застосування альтернативних способів вирішенні суперечок. На жаль, небагато компаній в Україні здатні забезпечити належний рівень послуг у сфері медиации. Думка про те, що стати медіатором можливо, почитавши відповідну літературу, є глибокою помилкою. Медіатор повинен мати не лише теоретичні знання, але і мати практичні навички вирішення конфліктів. Наявність профільної освіти є запорукою успішного врегулювання суперечки.

У Російській Федерації вже існує Закон про медиации і розроблена програма навчання медіаторів. Враховуючи, що альтернативне врегулювання суперечок є пріоритетним напрямом нашої Компанії, і ми бачимо позитивні його результати, вважаю, що в Україні необхідно на законодавчому рівні врегулювати процедуру медиации.

Які у Вас професійні плани на майбутнє? Можна чекати відкриття нових практик, розширення сфери діяльності компанії в географічному сенсі?

- Я дуже серйозно підходжу до розвитку компанії. На сьогодні розроблена нова стратегія на наступні п'ять років діяльності підприємства. Планується збільшення штату співробітників по тих практиках, які є пріоритетними напрямами діяльності компанії. Що стосується відкриття нових практик, то найближчим часом планується відкриття практики конкурентного права. Враховуючи, що конкурентоспроможність українських підприємств підвищується, я вважаю, що ця галузь дуже перспективна.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини