Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Іван Окара : "Правило, що хороша послуга не може коштувати дешево, ми завжди враховуємо"

27 лютого 2012, 11:45
591
0
Реклама

Іван, які питання по правовому забезпеченню діяльності компанії стоять перед Вашим відомством? І який блок роботи представляє собою найбільшу важливість і складність?

-Условно, увесь спектр правового забезпечення Страхової компанії "БРОКБИЗНЕС" можна розділити на наступні напрями:

- загальноправова робота (розробка внутрішніх документів нормативно-правового характеру, договірна робота, підготовка юридичних укладень);

- претензійна - позовна робота;

- корпоративне право.

Виділяти який-небудь з позначених напрямів як найбільш важливе або складне, думаю, буде не зовсім об'єктивно. Складні, комплексні питання, які вимагають високопрофесійного підходу, можуть виникнути як при розробці договору під новий страховий продукт, так і під час участі в судовому процесі.

Яким чином побудована робота Вашого відомства по юридичному забезпеченню діяльності компанії?

- Кожен з юристів має свої найбільш сильні професійні якості. Виходячи з цього основного критерію, відбувається розподіл посадових обов'язків по напрямах роботи, які позначені у відповіді на попереднє питання. Вважаю необхідним, надавати своїм співробітникам достатній об'єм повноважень, який дозволяє їм постійно удосконалювати свою професійну майстерність, і повною мірою відчувати: можливість кар'єрного росту, необхідність постійного підвищення рівня кваліфікації, відповідальність за прийняті рішення.

Іван Окара

Через посаду директора на Вас покладені управлінські функції, чи знаходиться час для безпосередньої практики?

- Безумовно, навіть при гострому дефіциті часу намагаюся приділяти належну увагу практичним аспектам своєї роботи. Особливу увагу акцентую на судовій практиці і питаннях корпоративного права. Не приховуватиму, для мене як для юриста, саме ці два напрями є найцікавішими в питанні особистого професійного росту.

Переконаний в думці, що керівник юридичної служби компанії, який повністю відмовляється від безпосередньої практики і займається виключно менеджментом, ризикує тим, що рано чи пізно може втратити можливості давати об'єктивну правову оцінку роботі своїх підлеглих і здійснювати якісне управління юридичним забезпеченням компанії.

Чи притягаєте Ви до вирішення питань компанії зовнішніх консультантів і якими критеріями керуєтеся при цьому?

- Необхідно констатувати той факт, що незалежно від міри компетентності in - house юридичної служби компанії, мають місце бути ситуації, які вимагають залучення юридичного аутсорсинга. В процесі вибору юридичного радника основними критеріями являються: професійні якості, можливість вирішення комплексних питань "під ключ", позитивна репутація. Важливою є і адекватність цінової пропозиції, при цьому правило, що хороша послуга не може коштувати дешево, ми завжди враховуємо.

З яких питань Ви прибігаєте до співпраці з юридичними фірмами?

- Питання, по яких наша компанія притягає зовнішніх юридичних радників, діляться на дві основні групи:

1. Завдання, які для їх оперативного і якісного вирішення вимагають, вузькопрофільного "майстер класу". Як приклад, можна привести питання проведення допэмиссии акцій акціонерного товариства.

2. Завдання, рішення яких силами юридичної служби компанії є фінансово не раціональними. Більшість лідерів страхового ринку користуються юридичним аутсорсингом, в питанні стягнення сум страхового відшкодування в порядку регресу.

Які законодавчі зміни потрібні для удосконалення стосунків у сфері страхування?

- Чинне на сьогодні законодавство в сфері страхування, дійсно, потребує додаткової регламентації і гармонізації між основними нормативно-правовими актами в цій сфері (Цивільний кодекс України, Закон України "Про страхування", Закон України "Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг"). Цю необхідність, передусім, диктують потреби самого ринку страхових послуг. При цьому найбільш важливим, являється дотримати ту невидиму грань, яка повинна забезпечувати права і законні інтереси усіх учасників ринку страхових послуг України, при належному державному контролі цієї сфери.

Чи бере участь компанія в законодавчій діяльності (обговоренні законопроектів, просуванні власних, приміром)? Яким чином здійснюється така робота?

- Наша компанія повною мірою користується наявними можливостями обговорення законодавчих ініціатив у сфері страхового законодавства. Основним механізмом здійснення такої діяльності, являється активна участь в роботі таких організацій як МТСБУ і ЛСОУ. Кожен законопроект у сфері страхування проходить обговорення у рамках таких спеціалізованих об'єднань страховиків, як правило, результатом такого обговорення, стає висунення конкретних пропозицій суб'єктам законодавчої ініціативи.

Які плани роботи юр.департаменту на 2012 рік?

- Серед основних завдань, можу виділити приведення діяльності компанії відповідно до норм останніх змін внесених в Закон України "Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг".

Законодавець зобов'язав усіх страховиків провести відповідні зміни на початок 2013 року.

Розмовляла Наталія Шныржурналіст сайту ЮРЛИГА

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини