Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ірина Назарова : "Цілком можливо поєднувати роботу і сімейні стосунки"

9 лютого 2012, 16:07
981
5
Реклама

Ірина, на піку власної кар'єри на посади партнера ЮФ "Астерс" Ви прийняли рішення створити власну адвокатську фірму ENGARDE. Що Вас підштовхнуло до цього?

- Робота в ЮФ "Астерс", також як і в АТ "Сергій Козьяков і партнери" була певною сходинкою в моєму професійному житті, але завжди настає момент, коли треба рухатися далі, відкривати нові горизонти. Як говорив великий класик Олександр Солженицын : "Якщо ти не умієш використовувати хвилину, ти даремно проведеш і годину, і день, і усе життя". Пройшовши певні східці мого професійного життя, прийшло усвідомлене бажання реалізації власній авторській позиції при створенні і розвитку юридичної фірми, необхідність переходу на новий професійний рівень.

По суті, сьогодні юридичний бізнес для Вас є сімейним бізнесом. Можна сказати, що зі своїм чоловіком Андрієм Вишнєвським Ви будували кар'єру разом: спочатку перейшли на партнерські посади в "Астерс", а потім пішли звідти і створили власну юрфірму. Не складно поєднувати роботу і сімейні стосунки?

- Юридичний бізнес для нас з Андрієм не є сімейним. Ми з чоловіком стали діловими партнерами задовго до відкриття фірми. Засновувавши компанію, ми запросили до співпраці наших колег-юристів, з якими ми працювали упродовж багатьох років, які внесли значний внесок у розвиток фірми і відносяться до бізнесу як до свого власного. З моменту створення компанії партнерський склад був розширений, і Роман Огневюк приєднався до складу партнерів фірми. Тому судження про те, що адвокатська фірма "ENGARDE" є моїм з Андрієм сімейним бізнесом, - це деякий помилковий стереотип, що склався на ринку про компанію.

Стосовно поєднання роботи і сімейних стосунків, то виявилось, що цілком можливо успішно поєднувати спільну роботу і сімейні стосунки. Головне - це усвідомлення того, яку позицію ти займаєш в даний момент: партнер, юрист, дружина. Більше того, я вважаю, що саме тому, що ми з Андрієм виступаємо в різних і різноманітних ролях і якостях по відношенню один до одного, ми краще розуміємо і взаємодоповнюємо один одного, що украй позитивно впливає на наші ділові і особисті стосунки.

Ірина, Ви є керівним партнером юрфірми. Наскільки жінці легко вести бізнес в нашій країні?

- В нашій країні вести бізнес непросто не лише жінці, але і чоловікові. Я б не стала розподіляти керівників за статевою ознакою.

Але, справедливості ради, хочу відмітити, що мені, як будь-якій працюючій жінці, іноді буває важко перемикатися з ролі керівника на роль милої хранительки домівки. Але ця обов'язкова умова, якщо жінка хоче відбутися як професіонал і при цьому бути щасливою в особистому житті.

Як Ви поєднуєте управлінські функції з юридичною практикою?

- Поєднувати управлінські функції з юридичною практикою украй важко, це правда. Про себе можу сказати, що юридична практика для мене завжди була пріоритетом по відношенню до управління. На сьогодні, я не бачу себе виключно в ролі управлінця юридичною фірмою, я усе також хочу залишатися професійним юристом, який веде юридичні справи.

"Ми з чоловіком стали діловими партнерами задовго до відкриття фірми. Засновувавши компанію, ми запросили до співпраці наших колег-юристів, з якими ми працювали упродовж багатьох років, які внесли значний внесок у розвиток фірми"

Успішно поєднувати юриспруденцію і управління виходить завдяки хорошому і професійному партнерству - Андрій і Роман беруть активну участь в питаннях управління фірмою. Велику роль в успіху поєднання функцій грає і принцип делегування. Цього року, рішенням зборів партнерів, наші колеги Іван Мищенко і Ольга Файзиева були призначені главами судового департаменту і бізнес-права відповідно. Таким чином, маючи хорошу команду професіоналів, з якими тобі приємно працювати разом, можна поєднувати багато функцій.

Нещодавно Ви були визнані "Юристом року в Україні" за версією Who's Who Intercontinental Registry. Що для Вас означає ця нагорода? Як Ви взагалі відноситеся до аналогічних нагород і рейтингів юридичних фірм?

- Я дуже рада отримати нагороду такого рівня. Але я намагаюся концентруватися не на кількості отриманих мною нагород, а на якості виконаної мною роботи. Безперечно, приємно, коли твої зусилля і успіхи не залишаються непоміченими професійними експертами, але для мене в першу чергу важливо, коли я і клієнт задоволені досягнутим результатом. Найбільшою нагородою для мене є спостерігати задоволення на обличчі клієнта, що виходить з офісу нашої фірми.

Окрім нагород, особливе задоволення мені доставляє робота з "освітніми стратегіями", така як створення професійних форумів, конференцій, ділових ігор і участь в таких заходах. Саме тому я щиро вдячна своїм українським колегам за зроблену мені довіру по обранню мене на посаду голови Комітету з альтернативного дозволу суперечок Асоціації юристів України. У мене є величезне бажання виправдати надії колег і створити усі необхідні умови для того, щоб в майбутньому комітет АЮУ дійсно зайняв гідне місце в міжнародному арбітражному співтоваристві, а перед українськими і іноземними юристами відкрилися нові перспективи взаємного обміну досвідом і побудови професійних стосунків. У рамках роботи комітету, я також планую продовжувати роботу над реалізацією свого проекту по проведенню і просуванню української міжнародної арбітражної конференції Kiev Arbitration Days, яка проходить під егідою Асоціації юристів України.

Сьогодні багато юрфірм говорять, що працюють в основному над невеликими проектами і скаржаться на нестачу великих проектів. Що ви можете сказати із цього приводу?

- Умови юридичного ринку диктують загальні економічні показники. Враховуючи сьогоднішній стан світової економіки в цілому і українською зокрема, недивно, що на сьогодні не так багато великих проектів для супроводу. Не дивлячись на те, що нашій фірмі "Гріх Бога гнівити", і ми ведемо ряд великих проектів, ми ніколи не гналися і не женемося тільки за великими проектами, а прагнемо отримувати задоволення від роботи над будь-якими справами, які важливі нашим клієнтам.

Які практики сьогодні є найбільш актуальними в нашій країні?

- Судова практика, арбітраж, податкова практика, "створення і діяльність юридичних осіб", злиття і поглинання.

Чого Ви як керівник юрфірми чекаєте від 2012 року?

- Багато цікавих проектів, які принесуть нам задоволення від роботи в найширшому сенсі цих слів (як моральне, так і матеріальне).

Багато хто говорить про кризу. Ви якось готуєтеся до того, що можуть настати несприятливі часи для бізнесу?

- Ми відкривали ENGARDE в розпал кризи, і нічого - усе вийшло. Я не вважаю, що нам слід панікувати і якимсь особливим чином готуватися до кризи. Думаю, що нам слід просто продовжувати якісно виконувати роботу, яку нам довіряють наші клієнти, ставити нові цілі для саморозвитку і розвитку бізнесу.

Якщо говорити про клієнтів, як Ви думаєте, за якими критеріями клієнт повинен вибирати собі юридичного радника?

- Основними критеріями, згідно з якими клієнти у всі часи вибирали і продовжують вибирати юридичних радників, залишаються якість і терміни надання юридичних послуг, упевненість в репутації компанії і її фахівцях.

"Зараз попит на юридичні послуги в Україні у сфері міжнародного арбітражу досить високий, і він продовжує рости. В першу чергу це викликано незадовільним станом судової системи України і країн СНД"

Окрім професійних і економічних показників, на мою думку, між клієнтом і юридичним радником має бути "особистий контакт". Так, для мене важливо мати довірчі відношення з кожним з наших клієнтів, це завжди сприяє ефективнішому і швидшому досягненню максимального результату в роботі, будь то судовий розгляд, оформлення угоди купівлі-продажу акцій підприємства або підготовка юридичного укладення.

Минулого року Ви були обрані першим представником України в Арбітражну комісію Міжнародної Торгової Палати (ICC) в Парижі. Що входить у Вашу компетенцію на цій посаді?

- За своєю суттю Арбітражна комісія Міжнародної Торгової Палати (ICC) є форумом експертів у сфері міжнародного комерційного арбітражу, створеним для обміну ідеями і розробки політики Міжнародної Торгової Палати (ICC) у сфері практичних аспектів міжнародного арбітражу, вирішення міжнародних комерційних суперечок, а також процесуальних аспектів міжнародного арбітражу.

Кожен делегат представляє інтереси країни на сесіях Комісії, бере участь в обговоренні питань, має право голосу у рамках ухвалення рішень. Можлива також робота в робочих групах Комісії. Завданням робочих груп є аналіз існуючої практики, інтересів бізнес суспільств, розробка програмних документів, рекомендацій, правив.

Наскільки високий попит сьогодні спостерігається в практиці міжнародного арбітражу? Які тенденції в цій області Ви можете відмітити?

- Зараз попит на юридичні послуги в Україні у сфері міжнародного арбітражу досить високий, і він продовжує рости. В першу чергу це викликано незадовільним станом судової системи України і країн СНД. Намагаючись узабезпечити себе від потенційно несправедливого судового процесу, сторони прагнуть знайти альтернативу, якою і є міжнародний арбітраж.

Слід зазначити, що позитивні тенденції росту можна спостерігати не лише на території України і Росії, але і в усіх країнах СНД.

Які ваші найближчі професійні плани?

- В планах займатися розвитком і поглибленням вже існуючих практик фірми - міжнародного арбітражу, cross - border litigation (трансграничного судочинства), корпоративного права, медиации, злиття і поглинань, судової практики. На цьому етапі міжнародно-правова діяльність і вирішення судових суперечок з іноземним елементом альтернативними методами є одними з ключових напрямів розвитку нашої фірми. Альтернативні дозволи суперечок сьогодні є дуже привабливими для місцевих компаній, фізичних осіб, іноземних інвесторів, у тому числі, із-за їх процесуальної і політичної нейтральності, прозорості і передбачуваності порядку вирішення суперечок у такий спосіб.

Бесіду вела Кристина Венгриняк, випускаючий редактор порталу ЮРЛИГА, компанія "ЛІГА: ЗАКОН"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини