Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Юрій Конрад : "Українські адвокати часто прибігають до послуг детективів"

6 січня 2012, 09:00
302
2
Реклама

Професія приватного сищика для України залишається досить екзотичною. Юрій Володимирович, чи можете Ви судити по своєму професійному досвіду, наскільки розвинений сьогодні ринок цих послуг в Україні?

- Не можу сказати, що цей ринок особливо розвинений в Україні, оскільки тут ця професія залишається деякою дивиною. Люди звикли до того, що у більшості екстрених випадків їм треба звертатися в міліцію. Проте проблема полягає в тому, що міліція не розглядає багато важливих речей, з якими стикаються громадяни. Більшість людей, надивившись фільмів і документалістики, починають шукати допомоги у так званих детективів. А їх в Україні не так вже і багато. Хоча останнім часом ринок цих послуг почав поповнюватися внаслідок того, що багато співробітників правоохоронних органів йдуть працювати на "вільні хліби".

Люди, які упевнено стоять на ногах в сьогодення, добре заробляють, починають помалу звертатися до нас по допомогу. Вони починають переконуватися в ефективності цього виду професійних послуг.

Як Ви вважаєте, чи необхідно для роботи сищика досвід в правоохоронних органах?

- Вважаю, що кожен повинен займатися своєю справою. У будь-якому агентстві, також як і у нас працюють люди, які займаються як оперативною діяльністю, так і іншими речами : психологи, криміналісти і так далі. Тобто у кожного з них має бути певний досвід і багаж знань за плечима. У будь-якому випадку треба хоч би трохи пропрацювати в цій системі, мати певні зв'язки, мати оперативну виучку, щоб, принаймні, знати звідки починати і де шукати необхідну інформацію. Те, що ви прочитаєте в книгах і детективних романах, вам ніколи не допоможе, повірте.

"Одного разу клієнт попросив зібрати інформацію на ім'я певної людини, якою у результаті виявився він сам. З'ясувалося, що йому було просто цікаво дізнатися - наскільки багато інформації можна "нарити" на нього з різних джерел"

Наскільки дозволяє/заважає законодавча база роботі відповідних фахівців в Україні? Чи чекають вони ухвалення свого професійного закону або навпаки - бояться, що такий закон обмежить їх діяльність?

- Якщо чесно, то я сумніваюся, що наш професійний закон ухвалять в найближчому майбутньому. По-перше, це колосальні гроші. По-друге, ніхто не дасть просто так порпатися в нижній білизні на законних підставах. Тому на даний момент усі ми працюємо у рамках "усе, що не заборонено - те дозволене". Існують журналістські розслідування, є юридичні консультації, адвокатська діяльність. Тому з клієнтом можна укласти певний вид договору, оформити доручення і законно працювати в його інтересах.

Чи можливо сьогодні приватному детективу працювати у рамках законодавства або для збору потрібних даних він вимушений прибігати до протизаконних або корупційних методів збору інформації?

- Незаконний збір інформації - це досить відносне поняття. Тому існує дуже багато способів законно роздобути інформацію. Крім того, деяким клієнтам все одно яким способом та або інша інформація буде отримана. У будь-якому випадку ми завжди намагаємося узабезпечити себе і замовника, щоб усе було у рамках правового поля. Так, в деяких випадках згідно із законом передавати третім особам особисті дані заборонено. Але по суті, це є специфікою нашої роботи. Тим паче, що сьогодні завдяки соціальним мережам будь-яка така інформація знаходиться у вільному доступі. Ви самі це прекрасно знаєте. Тому звідки і яким чином була узята та або інша інформація - це вже окрема розмова. Природно без зв'язків і без знайомств в певних структурах працювати в нашій справі практично нереально.

Як фахівець, чи рекомендуєте Ви реєструватися в соціальних мережах? Яким чином можна узабезпечити себе від поширення особистої інформації в Інтернеті?

- Чесно, як фахівець ніколи не порекомендував і не рекомендую реєструватися в соціальних мережах. Можна лише зареєструватися під вигаданим ім'ям, під яким друзі вас дізнаються. Річ у тому, що зараз молоді люди залишають в мережі надто багато особистої інформації: ПІБ, контактні телефони, де працюють батьки і де вони відпочивають. По таких крупинках можна зібрати багато інформації, особливо якщо доступне повне ім'я і дата народження. Повірте, за цими даними можна зібрати повну картину на будь-яку людину.

"Як фахівець, ніколи не порекомендував і не рекомендую реєструватися в соціальних мережах. Повірте, за цими даними можна зібрати повну картину на будь-яку людину"

За якими послугами до Вас найчастіше звертаються громадяни? Які з них можна назвати самими незвичайними?

- Найчастіше замовляють перевірку на подружню вірність чоловіка або дружини. Природно, що за такі замовлення жодна структура, юридична фірма або міліція братися не будуть. Також замовляють перевірки дозвілля дітей, з ким вони водяться і якими речами зайняті. Часто доводиться перевіряти фірми на благонадійність. Просять перевірити особу при прийомі на певну роботу. Іноді люди пропадають, а їх пошук родичі довіряють нам.

Відносно незвичайних замовлень на пам'ять приходить випадок, коли клієнт попросив зібрати інформацію на ім'я певної людини, якою у результаті виявився він сам. З'ясувалося, що йому було просто цікаво дізнатися - наскільки багато інформації можна "нарити" на нього з різних джерел.

Як свідчить міжнародна практика, в американських юридичних компаніях іноді можна зустріти приватного детектива, який допомагає в роботі адвокатам. Наскільки часто українські адвокати прибігають до ваших послуг?

- Природно, хлопці до нас часто звертаються, оскільки ми трохи більше знаємо і уміємо в цій сфері, а також маємо потрібні зв'язки. Хоча деякі адвокати самі у минулому працювали в правоохоронних органах, тому самостійно здатні вирішити подібні питання. Тому звертаються в основному ті, кому бракує досвіду в сфері, якою займаємося безпосередньо ми. Адвокати зазвичай замовляють збір інформації про людину, пошук свідка або перевірка його свідчень, перевірку на детекторі брехні.

Розкажіть про Вашу співпрацю з іноземними детективними агентствами.

- В нашому середовищі не існує поняття "конкурент", ми - колеги. Природно, в інших країнах у нас немає таких широких можливостей для збору інформації, як в Україні. Тому з іноземними колегами ми співпрацюємо на взаємовигідних умовах. Приміром, ми передаємо їм певні замовлення на території їх країни, в теж час вони передають замовлення нам для надання допомоги в Україні. У зв'язку з тим, що не завжди можна поїхати у відрядження в далеку країну, набагато простіше зв'язатися з тамтешніми колегами і оперативно вирішити питання клієнта.

Бесіду вів Сергій Саченко, головний редактор порталу ЮРЛИГА

В цілях конфіденційності, матеріал публікується без фотографії приватного детектива.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини