Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

12 принципів Євгенія Солодко

19 грудня 2011, 12:17
2776
1
Реклама

1. Багато хто чомусь вважає, що юрист в інтересах клієнта повинен і зобов'язаний робити усе, забуваючи при цьому, що це "усе" повинно бути у рамках закону. Один визнаний Майстер сказав, що "адвокати - це совість держави", а совість не може бути безпринципною. Коли немає принципів, то юрист перетворюється на "решалу". У принциповості юриста є ще одна грань - готовність клієнта сприйняти принциповість юриста. А якщо вона йому не потрібна, а потрібне виключно вирішення питання за всяку ціну? Тоді знову повертаємося до "решалову". На одній з професійних юридичних конференцій була озвучена теза відносно того, що "ринок корупційного посередництва значно перевершує ринок цивілізованих юридичних послуг". На жаль, теза життєвий…

2. Закон має бути моральним, так само як і його застосування. Критерій - совість. А тепер спробуйте це застосувати в нашому реалі і отримаєте відповідь…Не завжди те, що законно, заслуговує захоплення з точки зору моралі, а мораль далеко не завжди співвідноситься із законом. Це дискусія без меж, оскільки само поняття "мораль" досить розмито і вибірково. Інакше б не з'явилися вирази подібно "закон один, а нас багато, тому закону на усіх бракує". У цьому питанні кожен для себе "помирає самостійно".

3. Час адвокатів-одиначок пройшов. Як у Маяковского: "Один, навіть дуже важливий, не підніме просту п'ятивершкову колоду, тим більше, будинок п'ятиповерховий…". Тому застосовуємо принцип колективного захисту - у справі працює група фахівців, кожен з яких виконує своє завдання. Таким чином, спільна робота дозволяє сформувати концепцію, визначити тактику і стратегію захисту. Це працює, перевірено неодноразово. Знову ж таки, в гучних справах дуже важлива публічна складова - вона може як допомогти, так і зашкодити. Дуже делікатний інструмент, але досить ефективний в певних ситуаціях. Пильна увага до таких справ просто зобов'язує використовувати в захисті нестандартні прийоми, несподівані для сторони звинувачення. Ці "фішки" багато в чому залежать і від особи підзахисного, частенько пов'язані з ситуацією, яка стала приводом для порушення кримінальної справи. Тому ми їх ретельно вишукуємо, аналізуємо, якщо є можливість - створюємо. Але не взявся б за справи про статеві злочини, педофілії і усім, що пов'язано з наркотиками.

4. PR для юрбизнеса - безумовно, важливий. Заперечувати важливість популярності просто безглуздо. Особисто для мене це просто що становить професії - багато років тому мій тренер навчив мене, що треба нормально відноситися до того, що ти робиш, тоді у тебе усе буде. Стараюся цьому правилу слідувати.

5 . В процесі спілкування з правоохоронними органами правило одно - професійно виконувати свою роботу. Якщо з іншого боку також працює грамотна людина, то справа, по якій ми зустрілися, рухається так, як йому наказано законом і обставинами. При цьому сторони нормально спілкуються і шанобливо відносяться один до одного. Якщо ж процесуальний опонент бачить в мені посібник бандита (корупціонера, хабарника і так далі), робить якісь дрібні капості, наприклад, в очікуванні повідомлення про час слухання уявлення про обрання міри припинення, розраховуючи, що тебе повідомлять хоч би за годину до початку засідання, отримуєш дзвінок типу : "Ми вже в суді, давно вас чекаємо, суддя нервує, коли ви будете"?, - в цьому випадку спілкування формалізується і проходить виключно "за процедурою" і через канцелярію. Справедливості ради треба відмітити, що таких випадків небагато.

6. Любов до читання батьки прищепили в дитинстві, читав усе, "заспіваємо". Мабуть, тільки до фантастики відносився якось прохолодно, не захоплювало. Люблю російську класику, подобаються психологічні етюди Честертона, неспешно-задумчивый Монтень, лаконічно-зважений Іоанн Кронштадтський. Із задоволенням читаю спогади дипломатів, записки юристів різних років - мені цікаві їх дії в різних ситуаціях. Постійно перечитую "Мистецтво розвідки" Аллена Даллеса, знаходжу в ній багато корисного для роботи в нашій непростій дійсності. Книги люблю паперові, тактильне задоволення від перевертання сторінок просто потрібне при читанні. У кіно ходжу з синами, сам для себе віддаю перевагу екрану телевізора або комп'ютера. Дискотеки і нічні клуби не люблю - в студентстві підробляв в охороні, у тому числі і дискотек. Така, свого роду, правозастосовна практика. Доводилася досить часто робити фізичні зауваження порушникам, відтоді, потрапляючи в подібні місця, якось інтуїтивно напружуюся, тому намагаюся туди не ходити. Та і колись.

7. Думаю, що доля є, але з достатніми можливостями для вибору Шляху. Іноді виникає таке відчуття, що усе, що відбувається зі мною, вже було. Перст вказуючий? Напевно. Треба прислухатися до своєї інтуїціїце цікавий процес.

8. Я Телець по місяцю народження і Бик по року, тобто подвійний Бик. Якщо мене пробують розумно в чомусь переконати, то можу погодитися, але коли переконаний у своїй правоті - упруся до повної неможливості.

9. Стриманість завжди вважав одним з головних достоїнств чоловіка, але емоції, трапляється, прориваються.

10. Бійтеся перших вражень - вони, як правило, неправильні. Професія навчила "препарувати" не лише ситуації, але і людей. Траплялися гіркі розчарування, тому до перших вражень відношуся критично.

11. Сенс життя мабуть, в цьому: "Сенс існування людини в самоудосконаленні духу свого, - вище за це немає мети у світі. У цьому краса розумного буття - день у день все вище сходити по нескінченних східцях до сяючої досконалості духу".

12. Матроси не здаються - так мене учив папа. А ще мій життєвий принцип - абсолютна нещадна до себе.

Бесіду вела журналіст порталу ЮРЛИГА Юлія Шешуряк.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини