Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ірина Тимчишин : "В "Браян Кейв" я можу залишатися самою собою"

2 грудня 2011, 09:00
650
0
Реклама

- Ірина, поздоровляємо з недавнім підвищенням. Розкажіть читачам порталу "ЮРЛИГА" де Ви починали свою кар'єру і як приймалося рішення про роботу за кордоном?

Юридичну кар'єру я почала по справжньому вже в Англії. Коли закінчувала НаУКМА, збиралася після навчання стати юристом в Україні, але вийшло так, що у мене з'явилася можливість вчитися на Магістра в Англії. Потім це навчання плавно перетекло в навчання на англійського юриста. Рішення як таке не приймалося - робота здавалася природним продовженням навчання. Також, як це було в СРСР - відучився, і тебе послали на роботу. Звичайно ж, в Англії це було абсолютно інакше.

Ірина Тимчишин

- З якими складнощами довелося зіткнутися в Лондоні в ході роботи.

Головна проблема - різниця менталітетів. Частенько, уміння грати (чи програвати) в гольф або бути душею компанії колег в англійському пабі цінується більше, ніж професійні якості. Іноді це стає вирішальним чинником для кар'єрного просування. І немає сенсу намагатися це змінити - якщо атмосфера не влаштовує, треба шукати іншу фірму.

За свою кар'єру я поміняла 4 англійських фірми, перш ніж потрапила в "Браян Кейв" - американську компанію, де я можу бути собою без боязні "невідповідності духу фірми".

- Розкажіть про корпоративну культуру і принципи роботи юристів в BryanCave.

"Браян Кейв" - це величезна міжнародна фірма, і її корпоративна культура у своєму роді унікальна, оскільки вона базується на осіб юриста, а не на корпоративному бренді. Юристові по-людськи повинні подобатися його клієнт, а клієнт, у свою чергу, повинен абсолютно довіряти своєму юристові.


- Які умови отримання статусу партнера в BryanCave?

У провідних юридичних фірмах Англії і США партнерами стають юристи, у яких мінімальний досвід роботи після кваліфікації, - 7-8 років, а найчастіше цей період - 8-12 років. Тому зустріти партнера, якому немає 30, а то і 35 років, в Лондонському Сити нереально (на відміну від більшості українських фірм).

Крім того, у більшості англійських фірм існує концепція "партнер на зарплаті", що в принципі, окрім титулу, нічим не відрізняється від звичайного старшого юриста. Американські фірми таких юристів називають "Радниками", а партнери там тільки справжні (тобто беруть участь в розподілі прибутку).

Щоб стати партнером, треба мати необхідний досвід, демонструвати високі показники напрацьованого годинника за поданням послуг, а також бажано виявити себе в залученні клієнтів, причому не лише для себе, але і для своїх колег.

- Яким чином зміняться Ваші функції в компанії після підвищення?

За останні два роки у мене вже з'явилася своя клієнтура, тому мені не доведеться починати з чистого аркуша. Але те, що було супердосягненням для старшого юриста, тепер розглядатиметься в контексті діяльності інших партнерів - тобто планка істотно підвищується. Додасться більше обов'язків по менеджменту команди, рекрутменту - вільного часу стане ще менше.

"За свою кар'єру я поміняла 4 англійських фірми, перш ніж потрапила в "Браян Кейв" - американську компанію, де я можу бути собою без боязні "невідповідності духу фірми"

- Наскільки змінилася заробітна плата і почасова ставка роботи юристів в Лондонських юридичних компаніях після фінансової кризи?

Після кризи 2008 р. багато фірм в Лондонському Сити провели раунд звільнень, а також знизили зарплати на 5-15%. Канули в минуле "нагородні" бонуси. Але багато фірм вже перелистнули це сторінку, і зараз ситуація стабілізувалася. Почасові ставки, як такі, не знижувалися, але і істотного підвищення за цей час не сталося, оскільки клієнти були не готові платити величезні рахунки.

- З ким з українських юридичних компаній співпрацює BryanCave?

У мене багато друзів і знайомих, які працюють в провідних українських компаніях. Активно співпрацюємо з Magisters (EPA&P - прим. ред.), "Моріс Груп", AstapovLawyers, "Астерс".

- Які плани роботи компанії наступного року, зокрема відносно українського ринку?

Продовжуватиму роботу по проектах і справах для існуючих клієнтів. Також зараз намічається декілька нових справ для вже існуючих і нових клієнтів з України. Отже фронт робіт наступного року вже намічений.

Також розширюватиму Групу СНД в "Браян Кейв", щоб вивести її на глобальніший рівень з послугами українським клієнтам (окрім Лондона, в Парижі, Гамбурзі, Франкфурті, Нью Йорку, Вашингтоні і Сан Франциско з постійною координацією і клієнтською підтримкою з Лондона). Я знаю, які пріоритети українських клієнтів, і моє завдання - утілити їх в життя оптимальним чином.

Бесіду вів Сергій Саченкоголовний редактор ТН "ЮРЛИГА"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини