Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оксана Пахарь : "Ніколи не відносилася позитивно до валютного кредитування фізосіб"

7 листопада 2011, 11:08
457
0
Реклама

Юристи, які працюють  у банках, - особлива "каста". Вони вважаються  одними з самих кваліфікованих  фахівців в сфері  юриспруденції. Якими рисами характеру  і іншими здібностями  потрібно володіти, щоб  працювати юристом  у банці?

- Не думаю, що банківські юристи - особливі. Просто круг питань, яке їм доводиться вирішувати - це практично усе галузі права, від сімейного до карного, від правил укладення договорів до знань про принципи функціонування транснаціональних компаній. Отже положення просто зобов'язує мати ширший кругозір в порівнянні з іншими юристами з вужчою спеціалізацією. З рис вдачі можу назвати терпіння і терпимість, а необхідна здатність - загальна для усіх юристів - уміння аналізувати ситуацію з правової точки зору. 

Якими  видами діяльності займаються юристи в  банках?

- Протягом  відповіді на попереднє питання, скажу, що  як правило - це усебічне правове забезпечення діяльності банківської установи : питання корпоративного управління, кредитування, розрахунки і платежі, представництво в судах і дуже багато інших. 

Наскільки комфортно юристам  зараз працювати в  українських банках?

- непросте питання. Тому, хто любить свою роботу (професію), комфортно виконуватиме її скрізь. Якщо Ви маєте на увазі "законодавче оточення", думаю, що є усі передумови для організації банківського лобі в законодавчому органі, але не для захисту інтересів окремих власників банків, а для вироблення прозорих і ефективних принципів роботи. 

Оксана Пахарь

У юристов-корпоративщиков  часто виникає  нерозуміння з  бухгалтерами. Дійсно  чи так непросто цим фахівцям зрозуміти один одного, і чому? З ким ще взаємодіють  юристи в банках? 

- Це до питанню  про терпимості. Дійсно, іноді може здатися, що юрист і бухгалтер сталися з різних планет. Але хто, як не юрист зобов'язаний вийти за рамки свого звичайного мислення і спробувати поставити себе на місце опонента і вникнути в його аргументи?

Юристи взаємодіють  з самими різними службами банку  - співробітниками служб безпеці, оцінювачами, "рисковиками". Не має великого сенсу перерахування. Досить сказати, що є ситуації, для вирішення яких потрібна тісна взаємодія і підтримка самих різних фахівців як в області фінансів, так і, наприклад, інформаційній безпеці.

Яка  відповідальність  юриста перед власником  банка?

- Прямій залежності, як правило, ні, оскільки юрист  знаходиться у трудових стосунках з банком - юридичною особою, і ці стосунки підкоряються нормам трудового законодавства.  

У більшості юрфірм розвинені практики корпоративного права. Наскільки часто  і по яким причинам українським банкам доводиться прибігати до допомозі юристів "з боку"?

- Особливо актуальна така співпраця для великих банків або для особливо складних ситуацій. 

Які самі важливі зміни  останнім часом зазнало корпоративне  право України? Які  недоліки в цій сфері Ви можете виділити?

- Звичайно, в першу чергу необхідно сказати про Закон України "Про акціонерні товариства", який істотно змінив принципи роботи господарських суспільств, зокрема, банків. До недоліків Закону можу віднести ту, що вже стала звичайною для нас останнім часом неузгодженість його норм з іншими актами законодавства, наявність внутрішніх протиріч. 

А як Ви оцінюєте зміни стосовно відміни валютного  кредитування?

- Ніколи не відносилася позитивно до валютного кредитування фізичних осіб. І як виявилось, недаремно. Занадто великий ризик валютних коливань і його залежність від політичних (не економічних) впливів в нашій країні.

Бесіду вела Юлія Шешурякжурналіст ТН "Правовий консалтинг" компанії "ЛІГА: ЗАКОН"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини