Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Сергій Пионтковский : "Ми дивимося на ринок із стриманим оптимізмом"

13 жовтня 2011, 10:42
984
0
Реклама

Пан Пионтковский, які сфери практики розвиваються сьогодні у вашій компанії найдинамічніше? Як йдуть справи з практикою нерухомості?

- В першу чергу хочу відмітити практики оподаткування, вирішення суперечок і комерційного арбітражу, а також практику антимонопольного законодавства. За останні два роки ми спостерігаємо зростаюче число справ по податкових і митних спорах, спорах, пов'язаних із стягненням боргів, досудовим врегулюванням суперечок, а також подів стосовно подачі і розкриття інформації перед АМКУ. Досить динамічно розвивається практика захисту інтелектуальної власності, особливо в частині отримання правового захисту товарних знаків (trademark prosecution). Окремо варто згадати про практику антикорупційного законодавства, що швидко розвивається, зважаючи на останні зміни в законодавстві України, а також що набуло чинності 1 липня Закону про хабарництво Великобританії (UK Bribery Act 2010), який передбачає карну і цивільно-правову відповідальність за межами Сполученого Королівства. Наприклад, якщо агент зареєстрованої в Україні компанії, яка частина бізнесу веде у Великобританії, дає хабар де-небудь на Гаїті, на цю компанію поширюється дія Закону про хабарництво.

За останні 12 місяців наша практика міжнародних ринків капіталу супроводжувала 7 виходів українських компаній на Варшавську фондову біржу і 5 позик Єврооблігацій. Але зараз усі інвестори з побоюванням чекають подальшого розвитку подій на міжнародних фінансових ринкахтому активність в цьому сегменті доки знизилася.

Доля транзакційної роботи у сфері нерухомості і будівництва залишається досить низькою за винятком готельного сектора, який забезпечує відносно стабільний потік роботи. Консультаційна робота (така як, наприклад, консультації відносно договорів оренди, підряду, проектування і надання технічних послуг, договорів на надання послуг управління об'єктами комерційної нерухомості і так далі) залишається відносно стабільною.

Як Ви вважаєте, чому абсолютна більшість київських філій міжнародних юридичних компаній не ведуть судову практику? Чи можна це частково пояснити нинішнім станом українського правосуддя?

- Ведення судової практики в Україні має ряд своїх особливостей - наприклад, два практично однакових справи можуть мати різний результат незважаючи на ідентичність матеріалів і позицію юристів в суді. Через корупцію в судах украй складно спрогнозувати розвиток справи. Це і є головною причиною, чому переважна більшість міжнародних юридичних фірм не розвивають цю практику, а іноземні інвестори часто нарікають на стан українського правосуддя.

Ми в Україні з 1992 року, а практика вирішення суперечок виділилася в окрему лише сім років тому. Таке рішення було прийняте із-за зростаючого числа судових справ вже існуючих наших клієнтів. Беручись за нову справу, ми відразу інформуємо клієнта про те, що ми вестимемо справу і вибудовуватимемо стратегію захисту в суді виключно в правовій площині.

Зараз усі інвестори з побоюванням чекають подальшого розвитку подій на міжнародних фінансових ринках, тому активність в цьому сегменті доки знизилася

Внаслідок фінансової кризи усі великі юридичні компанії України були вимушені скорочувати свій персонал. Сьогодні ми спостерігаємо, що більшість юрфірм відкривають нові вакансії. Як з цим йдуть справи у міжнародних компаній?

- Ми дивимося на ринок із стриманим оптимізмом і переглядаємо свої плани залежно від ситуації. За останні 12 місяців спостерігався відносно стабільний потік транзакційної роботи, що вимагало залучення додаткових ресурсів. Зараз ми, як і інші учасники ринку, чекаємо подальшого розвитку подій на міжнародних ринках і реакції інвесторів.

Baker & McKenzie стала справжньою "фабрикою" юридичних талантів для українського ринку, адже багато юристів, що починали роботу в київському офісі, сьогодні очолюють власні юридичні компанії. Чи підтримуєте Ви сьогодні зв'язок з колишніми колегами?

- Ми дійсно гордимося тим, що Baker & McKenzie стало справжньою "фабрикою" юридичних талантів для українського ринку. Багато юристів, що починали роботу в нашому київському офісі, сьогодні або є провідними фахівцями в інших міжнародних юрфірмах Києва, або очолюють власні юридичні компанії. З більшістю з них ми часто працюємо разом по різних проектах, а також підтримуємо зв'язок і сьогодні.

Сергій Пионтковский

Ви маєте досвід у сфері юридичного бізнесу за кордоном, знаєте, як працюють юридичні ринки Європи і США. Чи можете Ви назвати характерні особливості (закони функціонування), властиві саме українському юридичному бізнесу?

- Український ринок юридичних послуг менш конкурентний і все ще знаходитися у стадії свого становлення. Як і в інших сферах економіки, юридичний ринок сильно залежний від інвестиційної привабливості України, а також від політичної ситуації в державі.

Як Ви думаєте, чому багато міжнародних юридичних компаній (наприклад - White & Case) досі не відкрило в Україні своїх представництв? З чим це пов'язано?

- До середини 2008 р. спостерігався активний розвиток ринку юридичних послуг, яке обмежувалося не стільки ринком, скільки можливостями юридичних компаній обслуговувати постійно зростаюче число клієнтів. У той час ходило багато чуток про відкриття в Україні представництв багатьох великих британських юрфірм ("Magic Circle"), але свої плани змогла реалізувати поки що тільки Clifford Chance. Стосовно інших великих гравців, я упевнений, що це питання часу, оскільки усі плани в юридичному бізнесі переглядаються залежно від інвестиційного клімату, стану економіки і політичної стабільності в країні.

Два практично однакових справи можуть мати різний результат незважаючи на ідентичність матеріалів і позицію юристів в українському суді

Поділитеся пож-ста планами розвитку київського офісу Baker & McKenzie в найближчому майбутньому.

- Наша головне завдання на наступні 12 місяців - клиентоориентированность. Тому усі наші дії будуть спрямовані на глибоке вивчення потреб клієнтів і тих проблемних питань, в яких ми можемо допомогти. Як і раніше, велику частину нашої уваги приділятимемо професійному розвитку наших юристів. Ще плануємо відмітити своє 20-річчя в Україні наступного року.

Бесіду вів Сергій Саченкоголовний редактор ТН "Правовий консалтинг" компанії "ЛІГА: ЗАКОН"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини