Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Олена Сотник : "Сьогодні суди мають право безперешкодно усувати адвокатів з процесів по надуманих приводах"

14 вересня 2011, 17:36
1151
0
Автор:
Реклама

Олена Сергіївна, чи змінився напрям і пріоритети в роботі Київського відділення АПУ після обрання нового Президента цієї організації - Валентина Загарии?

- Обрання нового Президента, нарівні з новим Правлінням, більшою мірою підтримало і посилило новий курс Київського відділення, чим змінило його. Пріоритетним завданням для нас залишається формування цінності членства в Організації для юристів, допомога в рішенні їх професійних проблем і розвитку професії. Особисто я, як Глава відділення, не могла залишити без уваги питання соціальної відповідальності, тому ряд нових проектів пов'язаний саме з цим напрямом.

Одному зі своїх головних завдань на посту Президента АПУ Валентин Загария рахує посилення функції по захисту і лобіювання професійних інтересів представників правової професії. Чи встигли Ви вже зробити перші кроки по реалізації цього завдання?

- АЮУ зайняла дуже принципову позицію з цього питання, оскільки захист своїх членів і удосконалення своєї діяльності - одно з найважливіших завдань Асоціації. На даний момент вже була виконана величезна робота по захисту інтересів адвокатів, зокрема ми активно беремо участь в розгляді питань, пов'язаних з нібито порушенням адвокатом Титаренко правил адвокатської етики, а також надаємо допомогу в захисті професійних прав адвоката Дмитра Карпенка. Ми просто не можемо стояти осторонь проблем, що стосуються порушень прав юристів і адвокатів, перешкоди їх професійної діяльності, жорстокого поводження.

Частенько судді в якості "виправдань" власних рішень посилаються на порушення адвокатами правил адвокатської етики, що як мінімум безграмотно, оскільки останні регулюють стосунки адвоката і клієнта, а стосунки в судовому процесі визначаються процесуальним законодавством

У світлі поточних резонансних справ, що розглядаються Печерським районним судом м. Києва, як Ви оцінюєте вплив судової влади на незалежність адвокатів і їх процесуальний статус? Чи є підстави для занепокоєння у адвокатського співтовариства?

- На сьогодні вже немає сумнівів, що встановлена законом "Про адвокатуру" гарантія незалежності адвокатської діяльності - декларативна норма, що ігнорується як судами, так і іншими органами державної влади. Безперечний факт: на сьогодні суди мають право безперешкодно усувати адвокатів з процесів з надуманих причин або приводів. Спроби адвокатів скористатися в інтересах клієнта правами, передбаченими в процесі, які також є основою диспозитивності і змагальності, розглядаються як зловживання правами і прагнення затягнути справу. Хоча, здорова логіка затягування справи на цих підставах заперечує.

Частенько судді в якості "виправдань" власних рішень посилаються на порушення адвокатами правил адвокатської етики, що як мінімум безграмотно, оскільки останні регулюють стосунки адвоката і клієнта, а стосунки в судовому процесі визначаються процесуальним законодавством.

Мені здається, що у адвокатів є усі підстави не просто турбуватися, а вже зараз відстоювати власні права і гарантії перед державою і владою, і робити це треба усім разом.

Які завдання Київське відділення ставить перед собою найближчим часом?

- Київське відділення АЮУ зараз стоїть на шляхи активного розвитку, популяризації своєї діяльності, залучення нових членів і мотивування існуючих членів до участі у впроваджуваних проектах і житті Асоціації.

В даний момент члени Ради активно працюють у сфері законопроектной діяльності, в соціальному і просвітницькому напрямі, а також багато уваги приділяємо питанням співпраці з іншими громадськими організаціями, у тому числі міжнародними, державними органами і ученими.

Основне завдання - бути гідним помічником, радником і, звичайно ж, захисником юристів, членів Організації.

Олена Сотник

У яких соціальних проектах беруть участь члени Київського регіонального відділення? Розкажіть про проекти "Формування правової свідомості дітей" і "Майстри права".

- Соціальний напрям є надзвичайно важливою частиною нашої діяльності. Спільно з Лігою студентів АПУ ми впроваджуємо ряд соціально-спрямованих проектів, таких як "Формування правової свідомості дітей", "Майстра права", "Незалежний науковий консультант".

Приміром, проект "Формування правової свідомості дітей" націлений на соціальну адаптацію дітей-сиріт і виховання їх правової свідомості. По цьому напряму вже було проведено немало різних заходів, спрямованих на запобігання протиправній поведінці дітьми, випущено брошуру "Путівник дорослого життя", яке було спеціально створене для допомоги в реалізації і охороні своїх прав дітям, позбавленим батьківської опіки, вихованцям державних спеціальних установ соціального захисту. Найближчим часом планується запуск "Гарячої лінії захисту прав дітей", яка буде спрямована на оперативну юридичну допомогу у будь-яких правових питаннях, що стосуються життя вихованців і випускників дитячих будинків.

А такі проекти, як "Майстри права" і "Незалежний науковий консультант" спрямовані на допомогу студентам юридичних внз в учбовому процесі і підготовку їх до подальшої професійної діяльності. По напряму "Майстра права" ми організовуємо і проводимо лекції для студентів з практичних питань і проблемних аспектів юридичної діяльності за участю провідних юристів і адвокатів України. Що стосується проекту "Незалежний науковий консультант", то ми створюємо єдину базу керівників по напрямах серед членів АЮУ, які здійснюють допомогу студентам, членам Ліги студентів АЮУ, в написанні наукових і науково-практичних робіт.

Асоціація юристів України об'єднує унікальних людей, співпраця з якими приносить не лише величезну користь в розвиток українського юридичного співтовариства, але і задоволення від спілкування з ними

Скільки робочого часу займає у Вас діяльність у рамках АЮУ? Які переваги недоліки має громадська діяльність для практикуючого юриста?

- Для мене діяльність в Асоціації юристів України цікава і дійсно важлива особисто для мене, тому я намагаюся підлаштовувати робочий графік і виділяти значний час на проекти. На сьогоднішній момент, будучи ще і членом Правління АЮУ, мені здається, що робота і громадська діяльність сталі нерозривними.

Громадська діяльність, а особливо у рамках такої унікальної організації як АЮУ, має безліч переваг, вона дає можливість бути частиною і вносити свій внесок в розвиток юридичних стандартів в Україні і юридичній професії в цілому, не кажучи вже про можливість особового розвитку як професіонала у своїй сфері. АЮУ об'єднує унікальних людей, співпраця з якими приносить не лише величезну користь в розвиток українського юридичного співтовариства, але і задоволення від спілкування з ними.

Бесіду вів Сергій Саченкоголовний редактор ТН "Правовий консалтинг" компанії "ЛИГА: ЗАКОН"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини