Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набув чинності новий регламент Спортивного арбітражного суду

15.35, 6 березня 2013
1138
0

Юрист МЮФ Integrites Антон Сотир розповів ЮРЛИГЕ про зміни в регламенті Спортивного арбітражного суду, які набули чинності 1 березня 2013 р.

На останньому засіданні Міжнародної спортивної арбітражної ради (International Council of Arbitration for Sport) було переглянуто англійську версію Регламенту Спортивного арбітражного суду (CAS Rules) і внесені відповідні зміни. Зокрема, в Регламенті по-іншому викладені деякі положення, замінені одні слова іншими без істотної зміни їх змісту. Головна мета - спростити і оптимізувати англійський текст Регламенту, уточнити деякі деталі, уникнути неоднозначне тлумачення положень.

Крім того, в Регламент були внесені і досить істотні зміни і доповнення, зокрема, в наступних напрямах.

Скорочення часу розгляду суперечок

Сторони і арбітри тепер мають можливість подавати документи до суду і обмінюватися кореспонденцією за допомогою електронних засобів зв'язку, які забезпечують наявність доказу отримання повідомлення, а саме електронною поштою, передача якої до цього моменту не рахувалася офіційною. Це може істотно спростити і прискорити обмін інформацією між сторонами, арбітрами і CAS, що зменшить загальну тривалість розгляду справи. Наприклад, на відміну від кур'єрської пошти, відправка якої займає декілька днів, електронною поштою можна відправити документи у відмінній якості за лічені хвилини. І якщо раніше такий вид зв'язку не рахувався офіційним, то зараз CAS розцінює електронну пошту як прийнятний і допустимий спосіб відправки/отримання арбітражних документів (R31, CAS Rules).

Склад арбітрів має можливість заздалегідь присилати сторонам резолютивну частину рішення до винесення остаточної повної ухвали з мотивувальною частиною. При цьому рішення придбаває силу вже з моменту отримання такого "скороченого" рішення, що полягає тільки з резолютивної частини. Це істотно прискорить арбітражний розгляд, оскільки сторонам не треба буде чекати тривалий час на отримання остаточного і повного рішення CAS, а вже в короткий термін знати про результати суперечки і про рішення арбітрів (R46, CAS Rules).

Вимоги до арбітрів і процедура їх призначення

Міжнародна спортивна арбітражна рада (ICAC) має можливість формувати окремі списки арбітрів для певних видів суперечок. Надалі це спростить процедуру призначення арбітрів для спеціальних категорій справ, що, у свою чергу, зробить ефективнішою процедуру розгляду цих справ більше кваліфікованими і досвідченими фахівцями (S14, CAS Rules).

Антон Сотир

При виникненні питань, пов'язаних з безсторонністю арбітрів і заявою про відведення, новий Регламент встановлює подвійний стандарт: арбітр має бути беспристрастным і незалежним (impartial and independent); перед цим існувала лише вимога незалежності арбітрів (independent). Подвійний стандарт, по усій очевидності, встановлений щоб уникнути неоднозначності в питанні призначення арбітрів сторонами : чи повинні арбітри, призначені сторонами, відповідати таким же критеріям, як і глава складу арбітрів? (R33 - S34, CAS Rules).

Під час призначення арбітрів, Президент Палати (Division President) має ширші повноваження для визначення кількості арбітрів. Він зможе призначати одноосібного арбітра за клопотанням позивача (апелянта), якщо відповідач відмовляється платити свою частину авансового платежу (R40.1, R50, CAS Rules).

Загальні стани

Важливою зміною є можливість подавати клопотання про вжиття забезпечувальних заходів до подачі основного позову в CAS. Умовою для подачі є вичерпання стороною усіх можливих правових засобів захисту, які існують в національних федераціях або інших спортивних органах. Крім того, основний позов має бути поданий не пізніше 10 днів з моменту подачі клопотання про вжиття забезпечувальних заходів. Це нововведення дозволить гарантувати виконання рішень CAS в майбутньому, у тому числі за допомогою встановлення тимчасових заборон, накладення арештів, або інших заходів. У свою чергу, виконання рішень CAS, таким чином, може стати ще ефективнішим (R37, CAS Rules).

Склад арбітрів, під час розгляду справи, може не брати до уваги докази, які були або не могли не бути відомими сторонам на момент винесення остаточної ухвали першою інстанцією, апеляція на яке розглядається в CAS (R57, CAS Rules).

Клопотання про роз'яснення остаточного рішення CAS можна буде подавати тільки впродовж 45 днів з моменту його оголошення сторонам (R63, CAS Rules).

Сподіваємося, що зміни і доповнення в Регламент CAS зроблять процедуру розгляду суперечок і виконання рішень ефективнішою і швидшою.

З новим Регламентом можна ознайомитися на офіційному сайті CAS в розділі "Arbitration/Code".

Антон Сотирюрист МЮФ Integrites

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему