Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"У Дніпропетровську спостерігається відтік юристів з податкових органів"

12.34, 26 липня 2012
724
31

Як йдуть справи на Дніпропетровському ринку юруслуг, які практики затребувані, який баланс між роботою корпоративних юристів і залученням зовнішніх консультантів, для ЮРЛИГИ проаналізував Іван Перевер...

Юридичний ринок Дніпропетровська, звичайно ж, не такий різноманітний і розвинений в порівнянні із столичним. У місті можна виділити "старожил" цього ринку - "Династія""Фарго" і "Веритас", що мають певний авторитет і впізнанність. Основна ж частина ринку юридичних послуг сформована невеликими фірмами (до 10 фахівців)а також частнопрактикующими юристами і адвокатами.

Великі підприємства регіону мають власні юридичні департаменти і служби для забезпечення поточної діяльності і супроводу типових судових суперечок. У теж час, для вирішення вужчих і нестандартних завдань керівництво таких суб'єктів прибігає до допомоги юридичних фірм, що дозволяє досягати поставленої мети у більше стислі терміни і з певною долею гарантії кінцевого результату.

Нерідкі випадки, коли підприємство, маючи юридичну службу, одночасно співпрацює з декількома юридичними компаніями по одному або різним питанням, що викликано або багатопрофільністю діяльності клієнта, або бажанням мати сильнішу юридичну підтримку з важливої для бізнесу проблеми. Зокрема, великі промислові суб'єкти звертаються за послугами до юридичних компаній для вирішення завдань у сфері міжнародного арбітражу, корпоративних стосунків і банкрутства.

У Дніпропетровську трохи великих юридичних фірм, незважаючи на досить помітну позицію міста на діловій карті країни.Примітно, що більшість найбільших промислових підприємств Дніпропетровська і області, особливо у сфері металургії, користуються послугами столичних юридичних фірмщо викликано необхідністю дозволяти більшість питань саме в київських інстанціях.

Іван Переверзев

У регіоні останнім часом спостерігається відтік юристів з податкових органівякі після отримання практичного досвіду в податкових спорах вважають за краще починати власну юридичну практику або роботу в промислових підприємствах. Не останню роль в такому виборі грає украй низький рівень оплати праці юристів-податківців, які супроводжують в місяць до 20 податкових суперечок. З отриманим багажем практичних знань вони без зусиль знаходять більше високооплачувану роботу в комерційних структурах. У результаті, сьогодні деяким податковим інспекціям в Дніпропетровську і області просто нікого направляти в судові засідання, що не кращим чином позначається на успішності суперечок з платниками податків.

Що стосується актуальних для Дніпропетровська юридичних практик, то продовжують залишатися злободенними проблеми визнання угод нікчемними по актах податкових перевірок, що доставляє немало незручностей суб'єктам господарювання.

У 2012 році отримали популярність спори з органами місцевого самоврядування з приводу орендної плати за землю, що викликано набуттям чинності норм Податкового кодексу України і затвердженням нових нормативних грошових оцінок земель. У багатьох випадках розмір орендної плати збільшувався в 3-5 разів, що спричинило численні судові тяжби в господарському суді області.

Іван Переверзев, керівник юридичної фірми "Днепролекс"

Також читайте дослідження ЮРЛИГИ : "Як "живуть" юристи у Львові"?, "Суворий донецький юрбизнес" і "Юристи першої столиці".

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему