Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Росте потреба в адвокатах, що практикують в карному праві

10.29, 30 січня 2012
347
1

Партнер міжнародної юридичної компанії Fineco Володимир Богатырь поділився з ЮРЛИГОЙ своїм баченням розвитку практик на ринку юридичних послуг України.

За словами партнера Finecoза останній час сталася певна ротація юристів в юридичних фірмах. "Переміщення, які сталися, говорять про те, що ростуть самі юристи, хтось у вартості, хтось в амбіціях, а хтось шукає комфортну команду. Безумовно, важко великим фірмам, що мають досить велику структуру витрат і сталих практик, проте є і успішні команди, готові відповідати вимогам на ринку"- відмічає юрист. При цьому він вважає позитивним чинником те, що усе так динамічно міняється.

Що стосується юридичних практик, то, за словами юриста, вже декілька років ми можемо спостерігати за зміною лідируючих практик.

"Я б назвав цю тенденцію закономірної і відбиваючої вимоги економіки. Справедливо помітити, що, залежно від можливості відповідати на нові запити і виклики ринку, міняються його лідери"- коментує Володимир Богатырь.

Не дивлячись на те, що рівень довіри до судової системи не зростає, відходять в минуле часи, коли великі, особливо іноземні юридичні фірми говорили про те, що судитися в Україні і представляти клієнта вони не будуть

Він звертає увагу на те, що сьогодні сформувалося близько десятка компаній, які надають досить широкий спектр послуг в лідируючих практиках.

При цьому юрист відмітив збільшену потребу в адвокатах, що практикують в карному праві. Йдеться про економічні склади злочинів. "Безумовно, це сприятиме підвищенню престижу адвокатури в усіх її проявах. В цілому, доля судової практики зросла. При цьому в найбільш вигідній ситуації знаходяться юридичні компанії, які можуть вести і обслуговувати спори клієнта в різних юрисдикціях"- вважає Володимир Богатырь.

За його словами, не дивлячись на те, що рівень довіри до судової системи не зростає, відходять в минуле часи, коли великі, особливо іноземні юридичні фірми говорили про те, що судитися в Україні і представляти клієнта вони не будуть. "Тепер на місце тих, хто не хоче розвивати яку-небудь практику, приходять конкуренти. Цей приклад свідчить про формування нормального ринку юридичних послуг",- вважає партнер Fineco.

У свою чергу юрист відмітив, що він би виділяв не перспективні практики, а перспективних юристів. "Це добре освічені юристи, що постійно підвищують свій професійний рівень і прагнуть до успіху. Сьогодні необхідно частково бути готовим сметить галузь практики для того, щоб відповідати ринку і бути затребуваним", - міркує Володимир Богатырь.

Що стосується того, як останні події в країні і нормативні зміни вплинули на роботу юристів, то партнер Fineco вважає, що в певних сферах, наприклад, будівництві, сталося спрощення дозвільних процедур.

"В той же час, надуманою і перегрітою, на мій погляд, являється тема із захистом баз персональних даних. Деякі юристи в пориві цього ажіотажу побачили, в створеній проблемі, цілу практику, що передчасно"

"В той же час, надуманою і перегрітою, на мій погляд, являється тема із захистом баз персональних даних. Звичайно, позитивним є регулювання державою цієї галузі, але використаний підхід по залякуванню адміністративною відповідальністю і наступною її відміною-перенесенням - сприяли створенню непотрібного ажіотажу. Деякі юристи в пориві цього ажіотажу побачили, в створеній проблемі, цілу практику, що передчасно"- відмічає Володимир Богатырь.

При цьому він розповів про вплив реформ, що проводяться в державі, на ринок юридичних послуг. "Безумовно, оскільки відбуваються зміни в регулюванні бізнесу, то такі зміни відбиваються і на ринку юридичних послуг"- міркує юрист.

"Відбувається також підготовка і до досить серйозних змін карно-процесуального законодавства, на які я, як і багато адвокатів, покладаю великі надії"- відмітив Володимир Богатырь. За його словами, за останній час створено ряд дорадчих органів при Президентові України, які покликані підготувати виміри у сфері адвокатури, прокуратури, йде процес реформування судової системи, законодавства регулюючого діяльність громадських організацій і правового фундаменту - Конституції.

"На жаль, зрозуміти до чого це усе приведе, ми зможемо тільки з часом, але готовність влади проводити зміни говорить про те, що стан суспільства, економіки і права в нинішньому вигляді нікого не влаштовують"- міркує юрист.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему