Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підсумки фінансово-законодавчого року : фінансів менше, послуги складніші

12.40, 26 грудня 2011
243
0

ЮРЛИГА продовжує підводити підсумки бізнес-правового 2011 року. Про підсумки і перспективи фінансового законодавства розповів партнер міжнародної юридичної фірми "БАЙТЕН БУРКХАРДТ" Олег Загнитко.

Для банківської практики у 2011 році важливими були зміни у закони про регулятори - НБУ і Нацфинуслуг, а також з'ясування проблемних моментів в стосунках фінансових установ і позичальників-споживачів, законодавство про інформацію (т.ч. персональні дані). Усе це має позитивний ефект на кредитні продукти і роботу із заборгованістю, вважає Олег Загнитко. "Захист персональних даних ускладнив життя підприємцям, оскільки на стосунки, які самостійно розвивалися 15 років, накладають трафарет конвенції 1981 року, а перенавчитися - набагато складніше" .

Також експерт відмітив законопроекти по валютному регулюванню, колекторній діяльності, реформу залізничного транспорту, ринок земель. Реформа ж будівельної галузі - під знаком питання, оскільки не зроблено ще надто багато, щоб реформований ринок запрацював; поки це більше привід для пильності.

На думку пана Загнитко, будь-які регуляторні обмеження є перешкодою для бізнесу, тому їх потрібно співвідносити з метою. Так, метою ускладнення обміну готівкової валюти було зупинити скупку валюти на роздрібному ринку - обмінні пункти банків понизили операції втричі.

Олег Загнитко

У 2012 році будуть змінені умови фінансування будівництва, а аграріям вдалося законсервуватися. О. Загнитко вважає, що фінансові установи доки не пропонуватимуть нові продукти, а удосконалювати поточні. Деякий час триватиме консолідація.

Фінансовий сектор потребує адаптації директиви Європейської Комісії про кредитних установи; також потрібні закони про деривати, ринок земель. Вони потрібні, - говорить експерт- але потреба в них перезріла - знайдені способи функціонування ринку і без них. Чекаємо виправлення регуляторної ситуації з факторингом і іншими способами інвестицій у боргові вимоги, допуску до лістингу в Україні іноземних емітентів, розв'язування рук з випуском забезпечених цінних паперів. Передусім - нові інструменти для хеджування коливань курсу гривні на середньострокову перспективу (але їх відсутність допомагає інфляції, тому не здивуюся, якщо їх не буде)".

Дефекти деяких інститутів (гарантій права власності і інших економічних свобод, незалежності судів, свободи слова і так далі) не дозволять повернути довіру великих інвесторів,- упевнений пан Загнитко. У країні створений клімат для спекулятивного і компрадорського інвестування, яке непогано почуває себе в невизначеній правовій ситуації, тому такі "можливості для короткозорих" паралізують волю до ухвалення якісних законів і, тим більше, до реалізації прийнятих".

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему