Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-5 нововведень Податкового кодексу за результатами 2011 року

11.00, 23 грудня 2011
325
0

Юрист ЮФ "Лавринович і Партнери" Роман Блажко визначив для читачів порталу ЮРЛИГА найбільш важливі нововведення Податкового кодексу по масштабах їх дії на бізнес процеси в Україні.

1. Метод нарахувань. Починаючи з другого кварталу 2011 року, платникам податку на прибуток довелося забути про старий добрий метод "першої події". На зміну йому Податковий кодекс приніс метод нарахувань. Згідно з цим методом прибутки відображаються по даті переходу права власності на товар або по даті підписання акту виконаних робіт (наданих послуг) у разі постачання робіт (послуг). Витрати відображаються платником в тому періоді, коли їм було визнано прибутки від реалізації відповідних товарів (послуг, робіт).

2. Автоматичне відшкодування ПДВ. Автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ - приємний сюрприз Податкового кодексу. "Автоматичність" полягає в тому, що відшкодування надається без проведення документальної перевірки (за результатами камеральной перевірки) і у більше стислі терміни. Не дивлячись на активну протидію податкових органів, окремим платникам податків все-таки вдалося отримати в 2011 році відшкодування ПДВ на "автоматичній основі".

3. Порушення кримінальної справи без прийняття податкового повідомлення-рішення. У разі виявлення ознак податкового злочину податкове повідомлення-рішення не спрямовується платникові до закінчення судового розгляду кримінальної справи. Ця зміна позбавила платників податків одного з найбільш "дієвих" способів боротьби з необгрунтованим збудженням кримінальних справ по фактах скоювання податкових злочинів. До прийняття Податкового кодексу платник мав можливість відмінити відповідне податкове повідомлення-рішення через адміністративний суд і потім на підставі рішення адміністративного суду домагатися відміни постанови про порушення кримінальної справи вже в загальному суді.

4. Концепція власника бенефіціара. Введення в Податковій кодекс концепції власника бенефіціара істотним чином збільшило податкові риски українських холдингів, створених з використанням нерезидентних компаній, а, отже, викликало справжній ажіотаж серед українських податкових консультантів. Даная концепція головним чином використовується для визначення можливості застосування переваг конвенцій про уникнення подвійного оподаткування (повне звільнення або знижена ставкою податку на репатріацію доходу нерезидента). Згідно концепції, скористатися перевагами конвенцій про уникнення подвійного оподаткування буде можливим тільки у разі виплати доходу власникові бенефіціара (фактичному) доходу, а не посередникові, агентові або номінальному власникові.

5. Обмеження по віднесенню на витрати вартості товарів (робіт, послуг), отриманих від нерезидентів і платників єдиного податку. Податковий кодекс приніс незручні для бізнесу обмеження по віднесенню на витрати вартості придбаних у нерезидентів консалтингових, маркетингових, рекламних і инжиринговых послуг, а також повна заборона по віднесенню на витрати вартості придбаних у фізичних осіб - платників єдиного податку товарів (робіт, послуг), окрім послуг у сфері інформатизації. І якщо заборона на віднесення на витрати вартості придбаних у "единщиков" товарів (робіт, послуг) відміняється з 1 січня 2012 року, то з обмеженнями стосовно послуг, отриманих від нерезидента, платникам доведеться миритися і в 2012 році.

Нагадаємо, компанія ЛІГА :ЗАКОН проводила круглий стіл на тему "Як застосовувати проблемні норми Податкового кодексу?"

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему