Не дивлячись на те, що PR- у в різних його проявах юридичні компанії приділяють досить багато уваги (і це цілком нормально), він далеко не завжди досягає цільової аудиторії і дає необхідний ефект.
Зокрема, хотілося б поговорити про те, що з приходом другої хвилі кризи помітно скоротилася кількість безкоштовних і спеціалізованих PR- заходів : семінарів, бізнес-сніданків, оглядових заходів.
У інформаційному полі стали рідше зустрічатися корпоративні огляди змін в українському законодавстві, цікава аналітика і професійні думки на нові нормативно-правові акти. Змін в українському законодавстві менше точно не стало, та і нові акти як і раніше не відрізняються якістю, чіткістю понять і однозначністю їх трактования. Не знаю, як іноземний, але український бізнес точно потребує нескладних і зрозумілих роз'яснень нових нормативно-правових актів.
Олександр Липський |
Думаю, що криза, зменшення кількості зарубіжних клієнтів, побоювання інвесторів і відтік інвестицій - це ще не привід переходити до пасивного споглядання процесів, що відбуваються, і послаблення присутності юридичного бренду в медіапросторі.
Безумовно, PR- заходу не варто організовувати часто і багато, а краще рідше, але насыщеннее і цікавіше. А інформаційні огляди, навпаки, краще випускати частіше, але стисло, освітлюючи тільки найважливіші новели і зміни, даючи аналітичний огляд їх впливу на бізнес-середовище. Бізнесменам і топ-менеджерам адже абсолютно ні до чого скрупульозно розбиратися в правових нюансах - їм важливо розуміти ситуацію в цілому, її вплив на бізнес і риски, пов'язані зі змінами правового поля.
На мій погляд, формування регулярного і затребуваного інформаційного і новинного потоку є виключно важливим PR- інструментом при просуванні бренду юридичної фірми. Особливо налягати на "новини компанії" небажано оскільки, коли їх багато, споживачі інформації починають її асоціюватися з рекламною і спамом. Тут слід пам'ятати древніх греків, що стверджували, що міра - найкраще.
Інформаційний потік, в першу чергу, повинен знаходити своє місце в добре помітній і красиво оформленій новинній стрічці на корпоративному веб-сайті компанії. А з новинної стрічки (бажано красиво ілюстрованою) перетікати з гіперпосиланнями в LinkedIn, Facebook і Twitter, а також на профільні форуми для залучення користувачів на веб-сайт компанії і отримання зворотного зв'язку.
Особливо налягати на "новини компанії" небажано оскільки, коли їх багато, споживачі інформації починають її асоціювати з рекламною і спамом. |
У мережі LinkedIn і Facebook є немало профільних груп, в яких спілкуються юристи, аудитори, бізнес і журналісти. Саме на цих групах і слід зосередитися при розміщенні постів з гіперпосиланнями, що ведуть на новинну стрічку корпоративного веб-сайту. Сюди ж максимально завчасно повинна поступати інформація про усі майбутні PR- заходи. У цих соціальних мережах також буде абсолютно не зайве завести і корпоративну сторінку, на якій би дублювалися усі корпоративні новини.
Робота з новинною стрічкою на корпоративному веб-сайті і соціальними мережами - це копіткий щоденний процес, що дає, проте, дуже непоганий результат у вигляді впізнанності бренду в Інтернеті і додаткових відвідувань сайту компанії. Більше того, грамотно побудована новинна стрічка робить дуже позитивний SEO- ефект, залучаючи до корпоративного веб-сайту кліки з пошукових сайтів, якщо новини побудовані на основі популярних запитів і затребуваної інформації.
Одним з ефективних інструментів привертання уваги до корпоративного веб-сайту є професійні юридичні ресурси. Не варто нехтувати присутністю на профільних юридичних майданчиках, таких як: http://jurliga.ua/, http://www.ligazakon.ua/, http://pravo.ua/, http://pravotoday.in.ua/, http://uba.ua/, http://yurysty.org/, http://urist.in.ua/ і інших.
Олександр Липськийнезалежний PR- фахівець