Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи усі соціальні мережі однаково "корисні" для юристів?

09.47, 22 листопада 2011
413
2

Питання доцільності присутності юристів в соціальних мережах обговорювалося вже неодноразово. Одні фахівці вважають, що присутність в соцсетях є невід'ємною частиною комунікаційної політики і цей інст...

Соціальні мережі, безумовно, є потужним комунікаційним каналом. Його можна використовувати абсолютно по-різному: для спілкування з друзями, для того, що коротає вільного часу, для просування продуктів і брендів, а також залучення нових клієнтів. Ефективність використання соціальних мереж багато в чому залежить від того, наскільки професійно здійснюється ця діяльність: чи правильно вибрана цільова аудиторія, інформація і посилання для неї.

Не можу не погодитися з думкою моїх колег, про те, що розміщення професійних профайлов співробітників компанії в соцсетях може нести певну небезпеку для іміджу фірми, у разі, якщо загальна політика розміщення постів не буде погоджена з департаментом, що відповідає за зв'язки з громадськістю.

Але в цій статті мова піде не про риски, що таяться в необдуманих постах, і навіть не про те, як правильно формувати комунікаційну політику в частині присутності в соціальних медіа. Хочу розкрити лише одне питання, яке, на мій погляд, являється одночасно і вузьким, і в теж час засадничим. Мова піде про соціальні мережі в цілому.

Консалтинговий бізнес, і юридичний бізнес зокрема, має свою тонку специфіку, на відміну від виробництва і торгівлі. Юристи і консультанти про це дуже добре знають і прекрасно розуміють, що однією з основних запорук успіху їх бізнесу є бездоганна репутація компанії і її бренду.

Якщо говорити про увесь спектр соціальних мереж, то, на мій погляд, найбільш оптимальною соціальною мережею для просування юридичного бізнесу є LinkedIn. Причин тому декілька:

- ця соціальна мережа спочатку замислювалася, як мережа активних, добре освічених ділових людей, орієнтованих на бізнес, його розвиток і особистий кар'єрний ріст;

- у цієї соціальної мережі є чітко певний формат, повністю підпорядкований потребам бізнесу в міжособових ділових комунікаціях;

- в цій мережі практично немає школярів і студентів молодших курсів, орієнтованих на неформальне і провокаційне спілкування (ним ця мережа просто нецікава).

Плюси цієї соціальної мережі для бізнесу очевидні:

- відмінно структурована і "підготовлена" цільова аудиторія;

- велика кількість іноземних підприємців і бізнесменів, зацікавлених в нових ринках збуту;

- розвинені співтовариства, об'єднані певними галузями бізнесу, - "групи";

- велика кількість користувачів (більше 100 мільйонів);

- іміджеві риски, пов'язані з використанням цієї мережі навіть молодими співробітниками компанії, відносно невеликі, якщо, звичайно, співробітник не ставить перед собою мету умисного нанесення шкода репутації компанії.

Варто сказати, що близько половини користувачів LinkedIn є жителями США і приблизно 25 мільйонів зареєстровано в Європі.

Тепер розглянемо прийоми, які допоможуть зробити присутність компанії в мережі LinkedIn максимально корисним і ефективним:

- дуже бажано, щоб усі партнери і старші юристи компанії мали свої профілі і були доступні для контактів;

- профілі партнерів і старших юристів мають бути належним чином заповнені: в них має бути присутнім фото, інформація про освіту, нагородах і хоч би про два попередні місця роботи, а також посилання на веб-сайт компанії, контактний E - mail, телефон ресепшна;

- позитивні рекомендації в профілях керівників компанії від колег і партнерів також не будуть зайвими;

- дуже бажано, щоб компанія мала свою сторінку в розділі "Companies" - це істотно полегшить потенційним партнерам її пошук;

- не перешкодить і створення власного корпоративного гурту, який би об'єднував усіх співробітників компанії, а також її існуючих і потенційних партнерів. У корпоративну групу можна також запросити представників профільних ЗМІ;

- керівному партнерові, партнерам і старшим юристам бажано вступити в популярні українські "нетворкинговые" і профільні (професійні) - цей крок, із-за специфіки LinkedIn, істотно полегшить потенційним клієнтам контакти з керівництвом і юристами компанії;

- гадаю, не варто говорити про те, що на запити, коментарі і думки бажано реагувати максимально оперативно, направляючи ці активності на благо іміджу компанії.

Окремо слід зазначити, що для забезпечення популярності корпоративної групи серед представників ЗМІ, потенційних клієнтів і просто користувачів мережі, інформацію в ній необхідно оновлювати не рідше, ніж кожні 2-3 дні. Інформацію доцільно розміщувати в двомовному режимі: на росіянинові/українському і англійському.

Виконуючи вищеперелічені рекомендації, без особливих тимчасових і, тим більше, грошових витрат можна посилити присутність вашої компанії в мережі Інтернет, а також зміцнити імідж бренду, знайти нових клієнтів, партнерів і навіть співробітників.

Олександр Липськийнезалежний PR- фахівець

Читайте також статтю Ірини Кононовой "Юристи і юридичні фірми в соціальних мережах"

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему