Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Думка: положенням про Єдину базу банкротів не передбачена відповідальність арбітражних керівників за подачу неправдивих даних

12.25, 11 жовтня 2011
1383
0

15 вересня 2011 року Міністерство юстиції України видало наказ № 3018/5яким було затверджено Положення про Єдину базу цих підприємств, відносно яких збуджено провадження у справі про банкрутство (далі - Положення).

Цим Положенням передбачено створення Єдиної бази, яка являє собою автоматизовану базу данихяка містить інформацію про суб'єктів підприємницької діяльності, відносно яких триває або завершена процедура банкрутства, про стан провадження у справі про банкрутство, про реєстр вимог кредиторів, а також інші дані, отримані від арбітражних керівників і господарських судів (порядок надання інформації арбітражними керівниками регулюється наказом Міністерства юстиції України від 9 вересня 2011 року № 2089/5 "Про затвердження форм подачі арбітражними керівниками інформації, необхідної для ведення Єдиної бази даних про підприємства відносно яких збуджено провадження у справі про банкрутство, а також Інструкцію по їх заповненню" (далі - Порядок) ).

Євгенія Коротич

Юрист ЮФ "ILF"

Відомості з Єдиної бази відповідно до пункту 3.1. Положення надаються у формі інформаційних довідок і витягань.

Інформаційна довідка - це документ, який безкоштовно надається по письмовому запиту юридичної особи або фізичного особи-підприємця стосовно збудження відносно нього (заявника) провадження у справі про банкрутство, визнанні його банкротом, перебування в процедурі банкрутства.

Під витяганням мається на увазі документ, який надається по письмовому запиту юридичної або фізичної особи стосовно боржника, по відношенню до якого збуджено провадження у справі про банкрутство. За надання витягання робиться оплата у розмірі, встановленому Міністерством юстиції України.

Говорячи про нововведення, не можна не погодитися з тим, що створення Єдиної бази даних про боржників, відносно яких ведеться або завершено провадження у справі про банкрутство являється позитивним рішеннямз прийняттям якого у кредиторів з'явилося більше шансів контролювати процедуру банкрутства боржника, що цікавить їх, що дозволяє вчасно пред'явити свої вимоги, потрапити в комітет кредиторів і т. д.

Також на основі фінансово-економічних показників діяльності боржника кредитор може спрогнозувати можливість або неможливість санації цього конкретного боржника, представити в якому об'ємі будуть задоволені його вимоги і чи зможуть вони бути задоволені взагалі.

Але при цьому не можна не згадати про ті труднощіз якими може зіткнутися Міністерство юстиції України в особі територіальних органів з питань банкрутства при реалізації ідеї створення Єдиної бази даних на практиці. Так, Порядком передбачені зобов'язання арбітражних керівників по заповненню і передачі реєстраторам форм з інформацією про боржника, але, при цьому, ніде не передбачена відповідальність арбітражних керівників за не передачу, неправильне заповнення, внесення у форму неправдивих даних і т. д.

Крім того, арбітражним керівникам не завжди вдається знайти усе майно, яке належить боржникові, відповідно навіть внесення правдивої інформації про майно, яке є в наявності у боржника, не є стовідсотковою гарантією відповідності тих даних, які є в Єдиній базі, дійсності.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему