Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Думка: в Україні може бути введений мораторій на відведення землі під забудову за відсутності містобудівної документації

11.35, 8 грудня 2010
2129
0

Як відомо, нині в Україні проходить глобальна реформа в основних галузях права, що торкнулося також і містобудівній галузі. Слід зазначити, що, зважаючи на глобальні макроекономічні процеси, будівельна галузь зазнала найбільші зміни за останні два рокищо ознаменувалося прийняттям нових законодавчих актів, які істотно вплинули на регуляторні аспекти в цій сфері.

На сьогодні готується до розгляду в парламенті законопроектякий повністю змінює систему дозвільної документації в містобудівній  сфері і істотним чином либерализирует відповідні правовідносини.

Наріжним каменем цієї реформи є введення зонингащо є звичайною практикою у багатьох юрисдикціях. Суть даного для України нововведення полягає в тому, що територія розбивається на умовні зони, кожна з яких має чітко задані параметри для цілей будівництва, зокрема, визначається максимальна висотність будівель, які можуть будуватися в цій зоні, їх призначення, вид,  технічні параметри з точки зору споживання енергоресурсів і так далі

Таким чином, будь-який інвестор, який планує інвестиційну діяльність в тому або іншому регіоні населеного пункту, буде спочатку при отриманні права на земельну ділянку розуміти, що він має право побудувати в цьому районі і з якими проблемами може зіткнутися. Це істотно розв'язує руки інвесторам, звільняє від безлічі бюрократичних перешкод і значно прискорює інвестиційні процеси. Само собою зрозуміло, це нововведення супроводжується також істотним скороченням термінів узгодження документації і так далі

Тимур Бондарев, старший партнер адвокатського об'єднання Arzinger

На мою думку, це нововведення буде революційним для України, істотно підвищить інтерес до нашої держави і дозволить інвесторам і фінансовим установам комфортніше себе почувати.

Само собою зрозуміло, подібне нововведення супроводжуватиметься рядом непопулярних заходіводна з яких - мораторій на здійснення інвестиційної діяльності до моменту розробки відповідної містобудівної документації і введення зонинга. Я вважаю, що введення відповідного мораторію є правильним кроком і простимулює відповідні органи самоврядування знайти ресурси для фінансування робіт по розробці містобудівної документації.

Я упевнений в тому, що у разі появи відповідної законодавчої бази, органи місцевого самоврядування зможуть отримати доступ до дешевих фінансових ресурсівмобілізувати існуючі ресурси і податкові надходження, а також отримають доступ до засобів міжнародних фінансових інституцій для того, щоб профінансувати процеси, пов'язані із зонуванням відповідних територій.

У разі, якщо подібних перехідних положень не буде, можна бути упевненим в тому, що процеси затягнуться на багато років і органи місцевого самоврядування і державні адміністрації не матимуть стимулу впроваджувати ці процеси.

Слід також враховувати, що вже існує безліч земельних ділянок, на яких вже розпочато будівництво і отриманий діючий дозвіл на будівництво, яке, само собою зрозуміло, навряд чи хтось відмінятиме.

Йдеться виключно про нову забудовувиділенні нових ділянок, або про  реконструкції старих будівель. У цій сфері має бути наведений лад, особливо це стосується історичної частини міста і міст з архітектурою із спеціальним статусом (Львів), оскільки усі ми неодноразово ставали свідками того, коли "старе місто" забудовується позбавленими смаку будовами із скла і бетону. Для того, щоб піти від цього, треба йти на подібний крок.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему