Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Власна думка: муніципальні лікарняні каси - праобраз страхової медицини в Україні

11.11.2010, 13:15
2691
1

20 жовтня 2010 р колегія Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення м. Києва провела засідання, присвячене створенню міської лікарняної каси, на якій на розгляд членам колегії були представлені проекти Статуту благодійної організації "Муніципальна лікарняна каса м. Києва", Положення про членство, договір про спільну діяльність щодо покращення медичної допомоги членам благодійної організації та Положення про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів благодійної організації .

Діюча система фінансування охорони здоров'я в Україні є недосконалою і неспроможною повністю покривати фінансування потреб медичних установ. Постійна нестача ліків в державних установах та неспроможність хворих самостійно профінансувати лікування не залишають сумніву щодо необхідності знаходження додаткових способів фінансування медичної галузі.

Ідея створення Благодійної організації "Муніціпальна лікарняна каса м. Києва" (далі - МЛК) може виступати як альтернативний варіант подальшого фінансування медикаментозного забезпечення медичних установ шляхом внесення щомісячних благодійних внесків його членами в розмірі до 30 гривень.  Запровадження таких МЛК, тим не менше, передбачає багато обмежень щодо надання конкретних видів послуг для членів МЛК. Це, по своїй суті означає, що така благодійна організація не зможе отримати надто велику підтримку з боку населення.

Маркіян Мальський, керівник Західноукраїнської філії Arzinger

Прикладом існування таких кас є лікарняні каси (далі - ЛК) в Німеччині (Krankenkasse), де страхові організації виконують функцію страхових медичних (державних та приватних) фондів, сформованих членськими внесками роботодавців та робітників підприємств, а також інших громадян та іноземців, відповідно до територіального та/чи галузевого принципу. За допомогою таких ЛК фінансується лікарський огляд, медикаменти та перебування у лікарні.

Іноземний досвід показує ефективність такого виду медичного страхування, оскільки дає можливість за доволі доступні щомісячні внески отримати кваліфіковане медичне лікування. Поступове розповсюдження таких кас можна вважати лише зародковим варіантом західного варіанту страхових ЛК та перехідною ланкою до страхової медицини в Україні.

Запровадження таких кас за умови доопрацювання проекту та форми створення МЛК, а також за умови запозичення іноземного досвіду та реформування сфери медичного страхування, матиме позитивний ефект на загальну ситуацію медичного забезпечення в державі.

Подготовлено специально для Платформы ЛІГА:ЗАКОН
Связаться с редактором

Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться