Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Думка: Рекомендація МВФ продати або "закрити" рекапіталізовані банки цілком логічна

14.23, 19 серпня 2010
1436
0

Питання, поставлене МВФ перед українським урядом відносно подальшої долі рекапіталізованих банківє цілком логічним з урахуванням активного реформування банківської системи (см "МВФ дає поради Україні по роботі з проблемними банками").

Нагадаємо, що упродовж останнього місяця ведеться активна робота у сфері прийняття нормативно-правових актів, спрямованих на врегулювання питання з проблемним кредитуванням шляхом створення нового банківського інструменту під назвою бридж-банк.

Концепція бридж-банка припускає передачу здорових активів і дієздатних пасивів в новий банкпри цьому в старому залишаються проблемні борги і кредитори. Це дозволить продовжити банківське обслуговування і поліпшити фінансове положення проблемного банку, як правило, на період пошуку покупця.

Враховуючи той факт, що рекапіталізовані банки після так званого фінансового оздоровлення так і не почали приносити дохід державі, рішення про їх продажу або ліквідації повинно бути прийнято негайно.

З урахуванням вищезгаданої концепції створення бридж-банка, запропонованою також МВФ, економічно вигідним рішенням в цій ситуації все-таки є підготовка рекапіталізованих банків до продажу.

Причому, слід враховувати, що основною проблемою, з якою зіткнеться держава, готуючи банки до продажу - це due diligenceв першу чергу, великих кредитних портфелів банків і, звичайно ж робота з проблемною кредитною заборгованістю.

Як показує практика, due diligence великих кредитних портфелів у 7 з 10 випадків виявляє істотні порушення у сфері забезпечення виконання зобов'язань (частенько це завищена вартість об'єктів нерухомості, переданих в іпотеку, відсутність документів, що підтверджують право власності заставника на заставне майно, опосередкований зв'язок посадовців банку з підприємствами позичальниками і так далі).

У свою чергу, робота з проблемною кредитною заборгованістю, як правило, не залишає іншого варіанту, окрім звернення стягнення на предмет запоруки в судовому порядку, що не завжди дає можливість повною мірою покрити кредитну заборгованість.

Проте, незважаючи на існуючі труднощі, оперативна і своєчасна робота з проблемною заборгованістю дасть реальну можливість істотно збільшити активи банку і, відповідно, їх вартість.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему