Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підконтрольне банкрутство

Уряд має намір посилити державний контроль за процедурою банкрутства

Уряд взявся за реформування ще однієї сфери правовідносин - процедури банкрутства. Для цього воно розробило проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України відносно вдосконалення процедур банкрутства"прийняття якого очікується вже цього року. Документом посилюється державний контроль за арбітражними керівниками, зменшується роль комітету кредиторів і ускладнюється процедура банкрутства державних підприємств.

Документ, в першу чергу, серйозно посилює роль Мінекономіки у здійсненні державного контролю за процедурою банкрутства, особливо, за діяльністю арбітражних керівників. Мінекономіки зможе витребувати у арбітражного керівника відомості, документи і матеріали відносно його діяльності, проводити планові (до 5 робочих днів) і позапланові (до 2 робочих днів) перевірки його діяльності.

Але головне - воно зможе без особливих проблем усувати арбітражних керівників, неналежно виконуючих як свої безпосередні арбітражні обов'язки, так і обов'язки перед Міністерством.

Так, по-перше, нарівні з власником майна боржника і комітетом кредиторів, Міністерство зможе звертатися до суду з вимогою про усунення арбітражного керівника у разі невиконання або неналежного виконання ним своїх обов'язків. По-друге, встановлений досить широкий перелік підстав для анулювання ліцензії арбітражних керівниківякі не дозволяють не послухатися Мінекономіки (наприклад, основою для анулювання ліцензії буде неподання відомостей, документів і матеріалів, витребуваних Міністерством). Позбавлення ліцензії - основа для усунення арбітражного керівника від виконання ним своїх обов'язків.

Крім того, саме Міністерство, а не суд (як зараз) буде призначати арбітражного керівника при збудженні процедури банкрутства відносно підприємств у статутному фонді яких доля держави перевищує 25 %. Воно ж звільнятиме арбітражних керівник таких підприємств від виконання ними своїх обов'язків.

Посилюється контроль і за комітетом кредиторів. На його засіданнях з правом дорадчого голосу зможуть бути присутніми кредитори, вимоги яких забезпечені запорукою; представник працівників боржника; уповноважене обличчя акціонерів або учасників ТОВ або ОДО; управитель майном боржника; арбітражний керівник. Крім того, на кількість голосів кредиторів не впливатимуть суми неустойки і інші фінансові санкції, моральна шкода, ИТО і держмито на забезпечення судового процесу.

В цілому, законопроект справляє двояке враження. З одного боку, він вирішує проблему контролю за арбітражними керівниками, діяльність яких у багатьох останнім часом викликала ряд нарікань, при тому, що притягнути їх до відповідальності було складно. З іншого боку, нові повноваження Мінекономіки можуть стати причиною розправи над неугодними арбітражними керівниками, а також привести до блокування процедури банкрутства відносно державних підприємств, від яких кредитори, при бездіяльності Мінекономіки, не зможуть нічого добитися.

Детальніший аналіз законопроекту см в найближчому випуску видання "ЮРИСТ & ЗАКОН".

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему