Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Компенсація за загублений багаж і затримку рейсу: інструкція

14.00, 21 липня 2017
12160
4

ЮРЛІГА підготувала інструкцію з оформлення компенсації за зіпсований авіапереліт

Багато українців проводять відпустку за кордоном. Але переліт не завжди виявляється безпроблемним. Рейс можуть затримати, а любовно упакована валіза - втратити. У таких випадках важливо знати, як отримати компенсацію за свій час, майно і зіпсовані враження.

Компенсація за затримку рейсу

У разі затримки авіарейсу пасажир має право отримати певну компенсацію. Причому йдеться не лише про грошові кошти.

Так, якщо авіарейс затримали на декілька годинавіаперевізник повинен безкоштовно забезпечити:

- живлення і прохолодні напої;

- місця в готелі (якщо рейс доведеться чекати всю ніч);

- наземний трансфер по маршруту аеропорт - готель - аеропорт;

- два телефонні дзвінки або повідомлення електронною поштою, якщо для цього є технічні умови аеропорту.

Ці послуги авіаперевізник зобов'язаний надати при затримці рейсу на 2 (для рейсів дальністю до 1500 км) і більше годин (для рейсів з дальшою дорогою дотримання).

Для отримання послуг пасажирові необхідно звернутися до представників авіаперевізника в аеропорту.

Якщо ж рейс затримується більш ніж на 5 годинпасажир може отримати грошову компенсацію. Розмір компенсації складає від 250 до 600 єврозалежно від дальності польоту (чим дальший політ, тим компенсація більша).

Для отримання грошей пасажирові необхідно звернутися до авіаперевізника з письмовою заявоювказавши номер рейсу, час очікуваного і реального вильоту, свої контактні дані і дані банківського рахунку (номер рахунку і SWIFT- реквізити банку). Також до заяви необхідно прикріпити копію квитка, посадочного талона і страховки. Вимоги до заяви не є фіксованими, тому їх варто уточнити у конкретного перевізника. Пасажир може отримати необхідну інформацію письмово біля стійки реєстрації або пункту виходу на посадку.

Гроші на банківський рахунок авіаперевізник зобов'язаний перерахувати впродовж 7 днів з моменту звернення. З суми компенсації податки сплачує пасажир в загальному порядку.

Відмітимо, що компенсація не передбачена:

- якщо авіаперевізник доведе, що причиною затримки рейсу був форс-мажор;

- якщо авіаперевізник попередив про затримку рейсу завчасно (більш ніж за 3 години до початку реєстрації).

Можливість отримання компенсації передбачена Повітряним кодексом Українинорми якого поширюються на пасажирів, які вилітають з України, повертаються в країну або подорожують транзитом, незалежно від того, рейсом українського авіаперевізника вони летять або зарубіжного.

Ці норми застосовні і для тих, хто подорожує чартерними рейсами.

Компенсація за затриманий або втрачений багаж

Якщо пасажир по прильоту в місце призначення не виявив свій багажйому необхідно відразу звернутися в службу розшуку багажу LOST&FOUND, яка знаходиться в аеропорту.

Представники служби складуть акт про неналежне перевезення багажу (з вказівкою інформації про пасажира і його багаж, у тому числі із зразковою вказівкою утримуваної валізи). Копія акту вручається пасажирові разом з інформацією про терміни розшуку багажу, контактними даними служби розшуку і 10-значным кодом, за допомогою якого пасажир зможе перевірити статус пошуку у системі відстежування багажу World Tracer.

Звернутися в службу необхідно в день прильоту до виходу з контрольної зони аеропорту, інакше вимоги пасажира прийняті не будуть.

Якщо втрата багажу виявлена в аеропорту в країні, що не є місцем постійного проживання пасажира, він може зажадати компенсацію на засоби першої необхідності. При цьому сума компенсації обмежується 50 доларами.

Термін розшуку багажу складає 21 день. Кода пропажу знайдуть, з пасажиром зв'яжеться представник авіаперевізника і доставить багаж у вказане його власником місце.

Якщо за цей час речі знайдені не будуть, багаж визнається загубленим і пасажир може отримати грошову компенсацію.

Для отримання компенсації необхідно направити авіаперевізнику письмову претензію з копіями авіаквитка, багажної бирки, акту про неналежне перевезення багажу, квитанції про оплату наднормативного багажу та ін. Претензія має бути спрямована авіаперевізнику впродовж 2 років з моменту прильоту. Перевізник розглядає претензію до 3 місяців, а якщо в перевезенні брало участь декілька авіаперевізників, то до 6 місяців і приймає рішення про виплату компенсації або відмову в ній.

Сума компенсації за загублений багаж розраховується виходячи з його ваги і згідно з міжнародними нормами складає приблизно 20 доларів за 1 кг

Порядок звернення і отримання компенсації за загублений багаж викладений в Правилах повітряних перевезень пасажирів і багажу.

Особливості взаємин між авіаперевізником і пасажиром детально регламентовані як національним законодавством, так і міжнародними актами. Тому при виникненні яких-небудь негараздів при авіаперевезенні не варто боятися звертатися до представників авіаперевізника, незалежно від того, українська це компанія або ні.

Світлана МихайликЮРЛИГА

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему