Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес за кордоном: зніміть рожеві окуляри

10.05, 1 червня 2016
4482
4

Матеріал аналітичного видання ЮРИСТ&ЗАКОН № 18 від 26. 05. 2016

Починаючи з 2014 року і по сьогоднішній день українці масово намагаються знайти своє місце під сонцем за кордоном. Деякі їдуть в Європу на тимчасові заробітки, будівельні роботи, роботу по кухні і прибирання, інші намагаються організувати себе в якості підприємця, відкриваючи бізнес за кордоном.

Тема цієї статті не отримання посвідки на проживання в ЄС, хоча ми її торкнемося. У статті ми розглянемо організацію бізнесу за кордоном. Чи легко це? Чи можливо це? Що потрібне для цього?

Що говорить статистика?

За даними Евростата, на кінець 2015 року за минулий рік більше 300 тис. українців отримали посвідку на проживання в країнах ЄС. Наприклад, в Польщі минулого року отримали посвідку на проживання більше 247 тис. українців, в Чехії - більше 12 тис., в Словаччині - 1592 людини. Німеччина, Польща, Словаччина, Чехія, США, Канада - це улюблені країни наших співвітчизників.

На превеликий жаль, виїжджає з України середній клас, працелюбні підприємці, їх сім'ї і талановиті діти. Адже для того, щоб іммігрувати, на сім'ю з 3 чоловік треба мати хоч би 10 тис. євро, не рахуючи щомісячної оренди апартаментів.

Куди їдемо? Вибираємо країну для початку бізнесу за кордоном

Тепер давайте детальніше поговоримо про бізнес за кордоном. А вірніше про сприятливіші країни для початку бізнесу.

Як вже було сказано, українці вважали за краще проживати і працювати в Польщі, Словаччині, Чехії, Німеччині, з неєвропейських країн - Ізраїль і Америка.

Перед організацією бізнесу в тій або іншій країні грамотний підприємець обов'язково почитає або проконсультується у фахівця з приводу податкових ставок і системи оподаткування держави, де він планує почати діяльність.

Так, податок на прибуток в Чехії і Польщі складає 19 %, що на 1 % вище, ніж в Україні, ПДВ в Чехії - 21 %, в Польщі ПДВ складає 23 %.

Система оподаткування в США, наприклад, дуже багатогранна і залежить безпосередньо від прибутків: чим більше дохід у бізнесі, тим вище податкова ставка. Так само як і в Німеччині, де базова ставка податку на прибуток складає 15 %. Але ефективна ставка складає в середньому 30 %, оскільки окрім податку на прибуток платник податків сплачує "солідарний внесок" у розмірі 5,5 % від суми податку і муніципальні податки до 17 %. Податків в цій державі можуть забезпечити 80 % усієї казни.

Велика перевага ведення бізнесу за кордоном в тому, що ви, як власник бізнесу, не платитимете нічого, окрім покладеного державі на законодавчому рівні. З корупцією в цих країнах ви не зустрінетеся, принаймні на етапі створення бізнесу. Про усі плюси трохи пізніше.

Чим зайнятися? Визначаємо найбільш популярні напрями бізнесу за кордоном

У Польщі українські іммігранти відкривають різні напрями бізнесу. Наприклад, кав'ярні, ресторани, спорт-бары, юридичні фірми. Польща - країна, близька українцям по менталітету, з відмінними фінансовими показниками і номер один в рейтингу простоти почати бізнес.

У Чехії краще відкривати виробництво, показати, що ви приносите постійний прибуток. Таким чином ви будете у держави на хорошому рахунку і зможете в майбутньому отримати посвідку на проживання. Крім того, з України в Чехію можна возити продукти харчування.

Якщо говорити про такі сонячні і туристичні країни, як Хорватія, Туреччина або Кіпр - тут, безумовно, процвітає ресторанний бізнес. Але ви маєте бути майстром своєї справи, оскільки конкуренція дуже велика. Основна проблема на етапі становлення ресторанного бізнесу - це набір і оформлення персоналу, а також локальний маркетинг.

У США, наприклад, можна відкрити бізнес, зареєструвавши філію від існуючої в Україні компанії, і на цій підставі отримати посвідку на проживання.

У Німеччині також можна відкрити бізнес, але небагатьом це вдається. Частіше в Німеччину "переносять" вже готовий робочий бізнес - для подальшого розвитку на території Європи і захисту інвестицій. Не забуваємо, що в цій країні високі податкові ставки.

Там життя стане краще...

Не варто тішити себе ілюзіями, адже у будь-якій з приведених вище країн почати бізнес буде нелегко. Особливо без знань місцевої мови і стартового капіталу від 30 тис. євро.

Виходячи з досвіду у сфері надання імміграційних послуг, 80 % українців хочуть поїхати жити і працювати в такі країни, як Америка, Австралія, Канада, Сінгапур, Нова Зеландія, Данія. Але у результаті їдуть в Польщу. Чому?

Тому що, на жаль, в перерахованих країнах не вітають наших співвітчизників і наші бізнес-почини у тому числі.

Хороші новини

Неодмінно, є як мінуси, так і плюси ведення бізнесу за кордоном. Судите самі. Бізнес за кордоном - це стабільна політична обстановка, високий рівень економічного розвитку, відсутність корупції, допомога держави підприємцям, відсутність економічної злочинності, в деяких країнах гнучкі умови за поданням банківських кредитів, надійна банківська система, європейська медицина, страховка і освіта.

І наприкінці рекомендація: якщо прийняли рішення почати бізнес за кордоном - будьте готові до труднощів на шляху, після подолання яких ваш бізнес отримає процвітання і розвиток в якості вдячності за ваші старання.

Юлія Барабаш,
керівний партнер
МЮК SBSB

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему