Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

5 причин бізнесу не платити правоохоронним органам

16.00, 15 липня 2014
714
8

. . . І тут на горизонті з'являється "добрий слідчий", який готовий вирішити усі Ваші проблеми в одну мить, за "помірну вдячність"

Елементів торгу у правоохоронних органів і бізнесу стає все більше. Частенько правоохоронні органи працюють за старими схемами, забуваючи про нове законодавство і його вимоги

Наша держава міняє правові норми швидше, ніж ухвалюють нові закони. Так от, повернемося до елементів здирства з боку державних органів. На сьогодні, щоб почати давити бізнес, досить заяви про злочин - і ось у нас вже є карне виробництво, де слідчий може: почати проводити обшуки, допити, діставати тимчасовий доступ і так далі. У такій ситуації починають залякувати директори, співробітники подумують про звільнення, та і компанія почуває себе якось невпевнено. І тут на горизонті з'являється "добрий слідчий", який готовий вирішити усі Ваші проблеми в одну мить, за "помірну вдячність". Перш ніж брати на зміст правоохоронні органи, рекомендуємо вивчити риски.

1. Аналіз статті карного кодексу, по якій заведено карне виробництво.

Необхідно оцінити, чи пов'язана Ваша діяльність з карним виробництвом. Для отримання більше кваліфікованої відповіді звертайтеся до фахівця, який зможе надати правовий вивід по усіх можливих ризиках для компанії.

2. Ознайомлення з матеріалами карного виробництва.

Якщо слідчий вже провів на Вашому підприємстві обшук або отримав постанову про тимчасовий доступ до речей і документів, рекомендуємо через суд ознайомитися з матеріалами, які послужили приводом для обшуку або тимчасового доступу. Процедура не завжди проста, але цілком реальна. У Вас буде можливість проглянути, чи фігурує Ваша компанія в наданих слідчим документах. Якщо ж ні, Ваша позиція захисту значно посилюється.

3. Похід на допит.

Швидше за все, Ви або хтось з Ваших співробітників будете викликані на допит. На допит можна і треба ходити, але тільки з адвокатом. І тут слідчий сам надасть Вам усю інформацію або хоч би її частину про карне виробництво. Після цього адвокат зможе Вам зробити висновок, чи є реальні підстави притягнення до відповідальності посадовців компанії або їх немає.

Елеонора Салова

4. Аудит в компанії.

У таких ситуаціях дуже важливо знати і розуміти свої гріхи. Аудит діяльності компанії треба провести в цілому, не лише в частині її юридичної документації.

5. Заява про злочин на слідчого.

Якщо тиск на компанію став занадто потужним, рекомендуємо звернутися із заявою по ст. ст. 206, 365 Карного кодексу України (протидія здійсненню законної господарської діяльності і перевищення влади або службових повноважень співробітником правоохоронного органу, відповідно). Це дасть Вам разом з новим процесуальним статусом важелі для тиску у відповідь.

Незалежно від наявності зв'язку з Вашим підприємством, займайте позицію активного захисту. Використовуйте законні механізми тиску на правоохоронні органи. На відміну від адвоката, "спасибі" слідчому ще ніхто не говорив.


Елеонора Салова
юрист практики правової безпеки бізнесу АТ Юскутум

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему