Зараз компанії треба доводити, що саме її проект, її фінансова звітність кращі, і саме вона заслуговує на те, щоб отримати залучення засобів для фінансування своєї діяльності. Такі висновки були зроблені у рамках XІІ щорічного Форуму фінансових директорів України, який відбувся в Києві 17 і 18 жовтня 2013 р., організатором якого виступила компанія "Фінансовий Аналітик - Сервіс".
Фінансовий директор компанії ЭРГОПАК Ростислав Чайкивский відмітив, що з точки зору комунікації з фінансовими інститутами власники бізнесу можуть сильно переоцінювати свій бізнес і це не дозволяє їм прийти до певних компромісів з інвестором, які потрібні для того, щоб досягти прийнятного результату для обох сторін.
"Звичайно, є проблеми і з юридичною структурою, і з системою податкової оптимізації, і з іншими моментами, які ускладнюють процес переговорів і досягнення успішних результатів" - вважає Р. Чайкивский.
За його словами, для того, щоб бути привабливішій в очах інвестора компанії треба провести ряд змін, які допоможуть досягти необхідного результату : сформувати потрібну структуру корпоративного управління, яка мала б багатоетапний рівень контролю, зрозумілу і чітку організаційну структуру володіння компанією.
Р. Чайкивский звернув увагу на те, що для інвестора, який може надати грошові кошти дуже важливо розуміти, як влаштована група і як усе в ній працює. Необхідно щоб звітність готувалася відповідно до зрозумілих правил і стандартів МСФО, щоб система була автоматизована.
Для досягнення вибраної стратегії компанії Р. Чайкивский виділив основних 4 напрями, по яких вона повинна працювати:
- юридична реструктуризація;
- побудова прозорої і довгострокової системи податкового планування;
- стратегічне скорочення витрат;
- поліпшення фінансової функції.
Юридична реструктуризація потрібна для того, щоб побудувати прозорість з точки зору володіння структури, яка буде зрозуміла інвесторові. Ще одним важливим моментом, по словах Р. Чайкивского, являється податкове планування. Останнє треба проводити до юридичної реструктуризації, оскільки дуже важливо правильно вибрати юрисдикцію холдингової компанії, правильно прописати грошові потоки, послуги, товарообіг між компаніями групи. "Якщо робити це потім, то насправді може виявитися, що компанія тільки погіршила ситуацію. Тому дуже важливо вчасно планувати"- відмічає Р. Чайкивский.