Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Закон про ГЧП більше захищає державу, ніж інвестора, - думка

16 жовтня 2013, 09:46
308
0
Реклама

Державне приватне партнерство стало основною надією для розвитку транспортної інфраструктури в Україні і портовій галузі країни. Такий висновок можна зробити за підсумками першого дня роботи Українського форуму транспортної інфраструктури, організованого компанією Adam Smith Conferences, який проходить в ці дні в Києві. Як відмітив у рамках заходу віце-прем'єр-міністр України Олександр ВилкулУкраїна відкрита для державно-приватного партнерства (далі - ГЧП) і для приватних інвестицій в транспортну інфраструктуру.

В той же час, директор компанії "Морган Стенлі Україна" Ігор Митюков звертає увагу на те, що при ГЧП значну частину витрат державі доведеться узяти на себе. В той же час до 90 % ресурсів, необхідних для фінансування можна притягнути за допомогою інвестора.

Гендиректор ТОВ "Лемтранс" Володимир Мезенцев вважає, що за допомогою ГЧП можна здійснювати, зокрема модернізацію під'їзних шляхів і оновлення рухомого складу.

У свою чергу генеральний директор "Укравтодору" Євгеній Прусенко заявив, що в 2014 м. Україна має намір за допомогою ГЧП притягнути 12 млрд. євро на будівництво автомобільних доріг. За його словами, це допоможе поліпшити дороги на основних транспортних магістралях. Зокрема, планується притягати ГЧП при будівництві в 2014 р. дороги першої категорії від межі Краковец - Львів - Броди - Рівно; Великої кільцевої дороги навколо Києва ( Київ - Обухов, Київ - Чернігів) і ще 4 доріг.

Генеральний директор холдингу "Портинвест" Олександр Смирнов звернув увагу на те, що ГЧП на сьогодні в Україні використовується лише у виняткових випадках. За його словами, сьогодні приватні інвестиції йдуть на модернізацію (нові технології, устаткування). Гендиректор "Група терміналів TIC" Андрій Ставницер відмітив, що в портовому секторі приватні інвестиції притягуються на підставі оренди, спільної діяльності, сервітута, інвестиційного договору. При цьому не використовується такий інструмент, як концесія, яка, на думку пана Ставницера була б дуже ефективною.

Керівний партнер ЮФ CMS Cameron McKenna Даниэль Билак у рамках форуму звернув увагу на юридичні аспекти ГЧП в Україні. За його словами, виходячи з власної практики він бачить, що іноземні інвестори зацікавлені в Україні. Зокрема, він побачив можливості фінансування виходячи з потреб агросектора. Експерти упевнені, що Україна може підвищити рівень врожайності зернових до 110 - 120 тыс тонн в рік. По словах Д. Билака, гроші з агросектора вкладають в розвиток інфраструктури. "Великі інвестиційні фонди шукають, куди інвестувати гроші. Але гроші люблять тишу, а Україна бурхлива країна"- відмітив юрист. Він вважає, що в України великі шанси отримати великі гроші на розвиток інфраструктури.

За словами пана Билака, ГЧП - це договірні стосунки між державою і приватним сектором. Потрібні чітко передбачені усі риски і вигоди, прозорість засобів, різні форми партнерства. Юрист відмічає, що в Україні є закон про ГЧП, але він більше захищає державу, ніж приватного інвестора. Закон не захищає майнові права інвестора. Д. Билак відмітив, що доки в Україні буде гнучке відношення до верховенства права і "найгуманніший суд у світі" дуже складно буде притягнути засоби приватного інвестора. "Держава повинна встановлювати правила гри, а не брати в ній участь"- вважає Д. Билак.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини