Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Україна імплементує близько 300 регламентів і директив ЄС, - міністр Лукаш

15 жовтня 2013, 17:50
168
0
Реклама

Максимальний супровід відносний європейській інтеграції і лібералізації візового режиму є одним з прерогативних напрямів діяльності Міністерства юстиції України. Про це заявила Міністр юстиції України Олена Лукаш в ході прес-конференції, присвяченої підсумкам роботи Мінюсту за період з 4 липня 2013 р., моменту її призначення на посаду міністра.

За її словами, питання європейської інтеграції стало ключовим напрямом роботи Мінюсту напередодні Вільнюського саміту "Східного партнерства" 28-29 листопада 2013 р. Е. Лукаш відмітила, що було проаналізовано проект Угоди про асоціацію з ЄС, залучено до цієї роботи провідних вітчизняних учених. Аналіз підтвердив, що положення Угоди не суперечать Конституції України.

Як відмітила міністр юстиції, підписання Угоди - це тільки почало роботи, після чого очікується копітка робота з приведення законодавства у відповідність з вимогами ЄС. Очікується, що Україна імплементує близько 300 регламентів і директив ЄС. Термін для такої імплементації - від двох до семи років.

Також серед прерогативних напрямів діяльності Мінюсту Е. Лукаш відмітила удосконалення виборчого законодавства з максимальним обліком зауважень і рекомендацій Венеціанської Комісії і ОБСЄ за результатами парламентських виборів 2012 р.

За словами пані Лукаш, особливу увагу Мінюст приділяє розробці законодавчих механізмів запобігання і протидії корупціїоскільки це важливо для підписання Угоди з ЄС і лібералізації візового режиму. Головним результатом роботи Мінюсту в цьому напрямі став підготовлений законопроект з максимальним обліком рекомендацій Європейської Комісії і GRECO, який зараз знаходиться у Верховній Раді. Його ключові новації - встановлення з урахуванням європейського досвіду адекватних і пропорційних санкцій за корупційні правопорушення, забезпечення об'єктивної перевірки декларацій, встановлення адміністративної відповідальності за представлення недостовірних відомостей в декларації, додаткові гарантії захисту інформаторів.

Е. Лукаш нагадала, що упродовж останніх трьох місяців розроблений ряд наказів Мінюстуякі упорядковують проведення трьох видів антикорупційної експертизи, вводять Концептуальні засідки національної системи оцінки рівня корупції і передбачають опитування населення відносно поширення корупції як об'єктивного джерела інформації про рівень корупції, природу корупційних практик.

Ще одним пріоритетним напрямом діяльності Мінюсту була названа мінімізація витрат населення і спрощення надання нотаріальних послуг.

По словах Е. Лукаш, Мінюст відновлює роботу державних нотаріальних контор (які задовольняють потреби пільгових категорій населення - ліквідаторів ЧАЕС, інвалідів 1, 2 груп, малолітніх і неповнолітніх дітей), а розроблені законопроекти спрямовані на спрощення надання послуг і мінімізацію витрат громадян. Наприклад, законопроект відносно посвідчення копій (фотокопій) документів і виписок з них, який дозволить надати альтернативу нотаріальному посвідченню вірності копій близько 50 документів. Такі документи упевнятимуться посадовцями органів виконавчої влади, які витребують такі документи.

На думку Е. Лукаш, інший законопроект про єдині ставки нотаріального збору за надання нотаріальних послуг зробить ринок цивілізованішим, а єдині тарифи на усій території України зроблять неможливим штучне завищення плати за нотаріальні послуги. Окрім тієї зміни конкретизують послуги відносно кожного виду нотаріальних дій. Це не дозволить нав'язувати населенню плату за зайві нотаріальні послуги. Також передбачені пільги по сплаті нотаріального збору.

Е. Лукаш нагадалащо виданий наказ "Про затвердження правил професійної етики нотаріусів України". Попередні Правила професійної етики зобов'язували усіх нотаріусів, навіть державних (заробітна плата яких трохи більше мінімальної зарплати в Україні), незалежно від їх матеріальної здатності, платити членські внески Нотаріальної палати. Відносно тих, хто своєчасно не платив такі внески, Нотаріальна палата України мала право подавати представлення у Вищу кваліфікаційну комісію нотаріату для анулювання свідоцтва на право заняття нотаріальною діяльністю. "З цією практикою покінчено. Основою для анулювання свідоцтва має бути тільки не належний професійний рівень нотаріусів. Мета міністерства - припинити ганебну практику перетворення нотаріальної діяльності у бізнес. Адже, як відомо нотаріату держава делегувала дії, які виключають комерційну складову"- підкреслила Міністр юстиції.

Також вона звернула увагу на те, що останнім часом повністю завершений і процес реформування інституту арбітражних керівників з суб'єктів підприємницької діяльності в суб'єкти незалежної професійної діяльності - завершена заміна ліцензій (впродовж 100 днів видано 384 ліцензії), сформований Єдиний реєстр арбітражних керівників і забезпечений доступ до нього.

Читайте також: "У КИМО розповіли про риски угоди про асоціацію України і ЄС"

"Комітет схвалив урядовий законопроект відносно єдиної плати за нотаріальні послуги"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини