Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Про медиации розповіли викладачі Королівського інституту арбітрів

11 жовтня 2013, 13:03
229
0
Реклама

5 жовтня 2013 р. в Києві за підтримки ЮК ARBITRADE пройшов перший кваліфікаційний курс по медиации Європейського відділення Королівського інституту арбітрів (Великобританія).

Навчання включало серію презентацій і дискусій, що представили широкий погляд на медиацию у сучасному світі, також були розглянуті різні процеси, типи і моделі медиации.

Курс проводили викладачі Королівського інституту арбітрів, фахівці у сфері медиации і міжнародного арбітражу Дениз ОгретирFCIArb (Нідерланди), і партнер ЮК ARBITRADE Юлія ЧорнихC.Arb (Україна).

В ході заходу Д. Огретир відмітив переваги медиации, серед яких:

- швидкість вирішення суперечки;

- вартість;

- самостійність сторін в ухваленні рішення в спорі;

- надійність рішення;

- ефективність.

За порадою експерта на першій стадії медиации необхідно визначити, чого саме хоче кожна сторона суперечки, бо для медіатора важливо уникнути помилок в ході процесу. При цьому він повинен повністю розташувати до себе сторони медиации. Вони повинні говорити правду, розповісти про справжні причини конфлікту.

Д. Огретир відмічає, що психологія не є вирішальною для медіатора. В даному випадку недостатньо бути хорошим психологом. Важливо також застосовувати інші навички, у тому числі такі нестандартні у даному контексті, як математичні. В той же час медиации часто допомагає знання права. Наприклад, якщо у сторін виникла суперечка відносно договору, то, звичайно ж, для його вирішення простіше буде, якщо медіатор буде юристом. Тоді у сторін відпаде необхідність в постійному зверненні до юристів за консультаціями, їх може надавати медіатор-юрист.

Д. Огретир назвав три компоненти хорошого медіатора :

- знання;

- досвід;

- талант.

Причому останній грає вирішальну роль. Медіатор також повинен уміти слухати.

В той же час є люди, яким складно бути медіатором. Наприклад, міліціонер, прокурор. Їх робота пов'язана з тим, щоб звинувачувати людей, а медіатор повинен довіряти сторонам, вести їх до вирішення конфлікту.

Юристи також відносяться до тієї категорії людей, яким непросто стати медіаторами. Річ у тому, що їх професія пов'язана з пропозицією свого рішення проблемних питань. Медіатор же не повинен нав'язувати сторонам своє вирішення суперечки. Сторони самі знаходять вихід з ситуації.

Д. Огретир розділяє чотири рівні медиации :

1. Контакт.

2. Довіра.

3. Канали комунікації.

4. Переговори.

По словах Д. Огретира, існує багато варіантів проходження медиации. Наприклад, спочатку медіатор знайомить сторони з тим, як проходить медиация. Потім підписуються контракти з ними, документ про конфіденційність. Медіатор повинен чітко розповісти сторонам, що вони мають право робити, а що ні. Потім сторонам дається декілька хвилин на те, щоб вони розповіли про суть конфлікту, виразили свої емоції.

Також медіатор ставить сторонам питання: що їм потрібне? Як вони бачать рішення конфлікту? Чи готові вони до переговорів? Проте переходити до переговорів не можна до тих пір, поки не буде позитивних відповідей на трьох попередніх стадіях.

Вищезгадані чотири стадії - це типова модель медиации в Європі.

Для медиации важливою також являється конфіденційність. Сторони мають бути упевнені в тому, що усе, що вони розповіли медіатору, не буде розголошено.

За підсумками кваліфікаційного курсу по медиации його учасники поділилися своїми враженнями. Так, керівний партнер юридичної групи LCF Ганна Огренчук звернула увагу на те, що останнім часом про медиации говорять багато, але нарешті з'явилася унікальна можливість почути, "що, коли і як в медиации" від професійного медіатора Дениза Огретир, FCIArb (Нідерланди). "Його колосальний досвід в питаннях несудового врегулювання суперечок допоміг побачити усі практичні аспекти медиации. Можу відмітити виняткову важливість матеріалу не лише для юриста, але і для будь-якої людини, націленої на отримання результату в поставленому завданні", - заявила пані Огренчук.

Юрист Західноукраїнської філії Адвокатського об'єднання Arzinger Володимир Яремко також рахує захід цікавим і таким, що надав унікальну можливість отримати практичні поради і навички по медиации. "Спасибі організаторам за запрошення професійних іноземних експертів з багатим досвідом медиации в різних сферах"- відмітив юрист.

Ще один учасник кваліфікаційного курсу по медиации Майкл МакИлхаттон (Англія/Пакистан) заявив, що, будучи єдиним інженером серед тринадцяти українських юристів, він посміхався, коли брав участь в тренінгу, спрямованому на встановлення особистих меж спілкування, і у вправах по інтерв'юванню співробітника, що звільняється, якого зображував сам викладач курсу Дениз. "Прекрасний досвід, що дає грунт для роздумів, трепетна подорож в майбутнє альтернативного дозволу суперечок"- помітив Майкл.

Організатор курсу Юлія Чорних відмітила: "Нам приємно сприяти проведенню в Україні якісних курсів, спрямованих на підвищення кваліфікації юристів за високими міжнародними стандартами. У травні цього року ми провели курс по міжнародному арбітражу, зараз - по медиации. Ми вдячні усім учасникам курсів і інформаційним партнерам ЮРЛИГЕ і АПУ. Особливо приємно, що в професійний розвиток своїх співробітників інвестують працедавці. Це вселяє упевненість, що на ринку юридичних послуг конкуренція розвиватиметься не лише в площині вартості послуг, але і в їх якості".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини