Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Шляховий лист на перевезення вантажів автомобільним транспортом відмінять

27 вересня 2013, 10:02
160
0
Реклама

Мининфраструктуры підготувало проект наказу "Про затвердження Змін в Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні". Згідно з проектом, з Правив вилучена згадка про путній і дорожній листах - основним документом на перевезення вантажів буде товарно-транспортна накладна.

Також в проекті вказано, що перевізник повинен закріплювати вантаж сертифікованими засобами кріплення (ременями, ланцюгами, розтяжками, тросами, перекладинами розпорів, сітками і тому подібне). Кількість засобів кріплення вантажу має бути достатньою для здійснення безпечного перевезення.

Крім того, планується в тексті Правил слово "вага" замінити на "маса"; чітко визначається, що за узгодженням з перевізником замовник може передати заявку на перевезення вантажів електронними чи іншими засобами зв'язку; а також переформулируется поняття перевізник - ця фізична або юридична особа - суб'єкт господарювання, який надає послуги з перевезень вантажів або здійснює їх перевезення для власних потреб автомобільними транспортними засобами.

Текст проекту розміщений на сайті Мининфраструктуры.

Відмітимо, що необхідність застосування путнього листа у рамках документального оформлення автомобільних перевезень і відповідальність за його незастосування були скасовані, але в цілях бухгалтерського і податкового обліку путні листи легкових (форма № 3) і вантажних (форма № 2-ТН) автомобілів все ще використовувалися. Навесні поточного року був скасований шляховий лист для службових легкових автомобілів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини