У листі від 23.07.2013 р. № 19045/03-20 Пенсійний фонд розповів про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізособою-підприємцем на загальній системі оподаткування.
Так, вказано, що згідно з пунктом 2 частини 1 ст. 7 і частини 11 ст. 8 Закону "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" фізособи-підприємці на загальній системі оподаткування нараховують єдиний внесок у розмірі 34,7% суми доходу (прибули)отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню НДФЛ. При цьому сума єдиного внеску не може бути менше розміру мінімального страхового внеску за місяць, в якому отриманий дохід (прибуток).
Згідно п. 4.5.1 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування числення сум єдиного внеску цією категорією платників здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій і отриманих від податкових органів відомостей про результати перевірок діяльності таких осіб, які привели до збільшення або зменшення розміру доходу, підмета обкладенню НДФЛ.