Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

На комітетських слуханнях поговорили про варіанти рішення проблем по торгівлі з Росією

5 вересня 2013, 17:06
189
0
Реклама

Учора, 4 вересня 2013 р., в Комітеті Верховної Ради України з питань економічної політики пройшли слухання на тему: "Проблемні питання, що виникли в торгових стосунках між Україною і Росією, і шляхи їх дозволу". За результатами цього заходу підготовлені пропозиції в частині законодавчого забезпечення рішення цих проблем, які будуть спрямовані в Кабмін для відповідного реагування.

Як повідомляє Миндоходов, за станом на 2 вересня 2013 р. черги транспортних засобів в пунктах пропуску на україно-російській межі відсутні. Але в Міністерстві заявляють, що проблеми у українських експортерів з'являються вже на території РФ після проходження митного контролю.

По словах Андрея Иванчукаглави парламентського Комітету з питань економічної політики, в Росії поставили під сумнів сертифікати походження українських товарів СТ-1, видавані ТВП України і надаючі пільги по митних платежах. Пан Иванчук відмітив, що згідно із законом перевірка сертифікатів може тривати до 45 днів.

При цьому директор департаменту митної справи Міністерства прибутків і зборів України Олександр Дороховский відмітив, що коли сертифікати походження СТ-1 піддаються сумніву, то російська митниця повинна направити в Миндоходов України запит на перевірку сертифікату. За його словами, за 7 місяців 2013 р. від російської сторони поступило 13 запитів відносно перевірки 83 сертифікатів. У період, коли почали виникати проблемні питання в торгових стосунках з Росією, ніяких запитів з сусідньої країни не поступало.

В той же час А. Дороховский заявив, що право Росії на сумнів відносно сертифікату походження товарів регламентоване законодавством і юридично російські митні органи мають право це робити.

А. Иванчук вважає, що дії Москви - це порушення режиму вільної торгівлі. На його думку, перевірка сертифікатів походження СТ-1 не відповідає Правилам визначення країни походження товарів в СНД від 20.11.2009 р. Цими правилами не передбачена відмова в оформленні товару із-за сумнівів відносно країни їх походження. Також депутат відмічає, що підхід росіян не відповідає принципам вибіркового митного контролю за системою управління рисками, закладеним в Конвенції про спрощення і гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція), підписану і Росією.

Пан Иванчук повідомив, що на розгляд парламенту планується внести проект постанови про реагування на дії Росії, який, зокрема, передбачатиме детальне інформування СОТ про проблемні питання двосторонньої торгівлі України і Росії для отримання консультацій про механізми рішення подібних конфліктів, а також їх недопущення в майбутньому. При цьому буде запропоновано Кабміну спільно з Нацбанком розробити і винести на розгляд парламенту проекти законів і інших нормативно-правових актів з питання фіскальної і банківської підтримки національних виробників, постраждалих від дій російської сторони.

Можливо, зокрема, включення таких компаній в списки автоматичного відшкодування ПДВ, про що просять експортерів, вже постраждалих від дій Росії. Крім того, А. Иванчук вважає, що уряд повинен розробити оперативний план дій на випадок повторення подібних конфліктних ситуацій, що цілком можливо.

На комітетських слуханнях також нагадувалося, що вже створений робочий гурт за рішенням проблемних питань російсько-української торговельно-економічної співпраці на чолі з віце-прем'єр-міністром України Юрієм Бойком.

В той же час серед варіантів виходу з ситуації А. Иванчук, що склалася, назвав спільний митний контроль в пограничних пунктах пропуску і електронний обмін інформацією під час аналізу ризиків при оформленні продукції.

При цьому генеральний директор Федерації працедавців України Руслан Илличев заявив, що на сьогодні експортери мають проблеми з розірванням контрактів, простоєм вантажів, до того ж нанесений збиток їх репутації. У свою чергу, А. Дороховский відмітив, що проблеми у українських експортерів виникають не на митниці, а на території Росії. За його словами, Україна готова надавати усю інформацію, необхідну для оформлення українських вантажів. Також А. Дороховский заявив про необхідність удосконалення системи управління рисками.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини