Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Які документи є підтвердженням проведення безготівкових розрахунків?

3 вересня 2013, 11:04
3336
0
Автор:
Реклама

У листі від 29.08.2013 р. № 18-111/10879 Нацбанк надав роз'яснення відносно дотримання фізособами вимог законодавства по проведенню розрахунків у безготівковій формі по договорах купівлі-продажу, підметом нотаріальному посвідченню, на суму більше 150 000 грн.

Нацбанк вказав, що якщо сума договору купівлі-продажу, який полягає між фізособами, перевищує 150 000 грн., то нотаріус повинен здійснювати посвідчення такого договору після того, як переконається, що сторонами дотримана вимога про проведення розрахунків у безготівковій формі. У безготівковій формі повинні здійснюватися платежі на загальну суму договору незалежно від розміру кожного платежу.

Фізособи мають право здійснювати розрахунки за договором купівлі-продажу на суму, що перевищує 150 000 грн., шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення і / або перерахування коштів на поточний рахунок одержувача (у тому числі в депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок в національній валюті).

Роз'яснено, що підтверджувальними документами про проведення розрахунків у безготівковій формі являються:

1. При переказі коштів з поточного рахунку фізособи-покупця на поточний рахунок фізособи-продавця - платіжне дорученнязавірене підписом відповідального виконавця і відбитком штампу банку, або документ по операціях з платіжною картою, сформований відповідно до правил платіжної системи. Умовою для здійснення таких операцій є наявність відкритих поточних рахунків у фізособи - покупця і фізособи - продавця.

2. При відкритті фізособою-покупцем вкладного (депозитного) рахунку на ім'я фізособи-продавця - що роздрукований відповідає касовий документ (квитанція / чек банкомату, сліп / інший документ банку, що підтверджує внесення готівки у відповідній платіжній системі) чи розрахункові документи, визначені у вище. Умовою здійснення таких розрахунків є відкриття фізособою-покупцем на підставі договору банківського вкладу (депозиту) вкладного (депозитного) рахунку на ім'я фізособи-продавцяна який зараховані (повинні зараховуватися) засоби. Вказаний договір повинен містити умови вступу у володіння засобами фізособою-продавцем - наявність засвідченого нотаріусом договору купівлі-продажу і тому подібне, а також визначати умови відгуку засобів фізособою-покупцем.

3. При внесенні або переказі коштів в депозит на окремий поточний рахунок нотаріуса - виписка банку з окремого поточного рахунку нотаріуса і документи, вказані в пункті 2. Переказ коштів в депозит нотаріуса покупець може здійснювати як шляхом внесення в касу банку готівки для подальшого зарахування на окремий поточний рахунок нотаріуса, так і шляхом перекладу відповідної суми коштів з власного поточного рахунку на окремий поточний рахунок нотаріуса і тому подібне. Умовою здійснення таких розрахунків є наявність відкритого нотаріусом поточного рахунку в національній валюті. Цей рахунок відкривається в порядку, визначеному Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків в національній і іноземних валютах. Перерахування з депозиту нотаріуса грошових сум здійснюється відповідно до пункту 9 глав 21 розділу II Порядку здійснення нотаріальних дій нотаріусами.

4. При застосуванні акредитивної форми розрахунків (покритого безвідкличного акредитиву) - заява про відкриття акредитиву і екземпляр платіжного дорученнязавірені підписом відповідального виконавця і відбитком штампу банку. Умовою здійснення таких розрахунків є наявність укладеного договору (наприклад, договори про наміри) між фізособою-покупцем і фізособою-продавцем, в якому передбачені умови і порядок проведення розрахунків по акредитиву, а також відкритого покритого безвідкличного акредитиву у банку фізособою - покупцем.

5. При внесенні готівки на поточний рахунок фізособи - продавця - роздрукований касовий документ (квитанція до заяви на переклад готівки, квитанція / сліп платіжного терміналу, квитанція / чек банкомату, сліп / інший документ банку)що підтверджує внесення готівки. Умовою здійснення таких розрахунків є наявність відкритого поточного рахунку фізособи - продавця до моменту укладення договору купівлі-продажу.

Читайте також: Нацбанк роз'яснив свою постанову про обмеження готівкових розрахунків.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини