Минсоцполитики листом від 22.07.2013 р. № 380/18/99-13 надало роз'яснення відносно числення середньої заробітної плати для розрахунку лікарняних.
Так, Міністерство відмічає, що в розрахунковому періоді при численні середньої зарплати для розрахунку посібника з тимчасової непрацездатності враховується зарплата в розмірі, в якому вона була нарахована, і на яку було нараховано єдиний внесок, а також враховуються фактично відпрацьовані дні в цих місяцях. Сума донарахованої зарплати включається у базу для нарахування єдиного внеску в місяці, в якому здійснено донарахування, і не впливає на розрахунок посібника з тимчасової непрацездатності, виплаченого за попередній період.
У листі говориться, що оскільки среднедневная зарплата для розрахунку посібника з вагітності і пологів відповідно до абз. 3 п. 14 Порядку числення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, затвердженого постановою Кабміну від 26.09.2001 р. № 1266обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період зарплати, з якою сплачувалися страхові внески, на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, - тимчасова непрацездатність, відпустка по вагітності і пологам, відпустка по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку і шестирічного віку по медичному висновку), то у разі коригування зарплати до застрахованої особи застосовується аналогічний підхід числення середньої зарплати, як і при численні середньої зарплати для розрахунку посібника з тимчасової непрацездатності.
Відповідно до пп. 3, 4 Порядки розрахунковим періодом, за який обчислюється середня зарплата для розрахунку страхових виплат, є період роботи по останньому основному місцю роботи перед настанням страхового випадку, впродовж якого застрахована особа працювала і платила страхові внески або за нього сплачувалися страхові внески. Таким періодом є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), передуючих місяцю, в якому настав страховий випадок.
Минсоцполитики відмічає, що місяці розрахункового періоду (з першого по перше число), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка по вагітності і пологам, відпустка по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку і шестирічного віку по медичному висновку), виключаються з розрахункового періоду.