Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

МОН прийняв галузеву Концепцію розвитку безперервної педагогічної освіти

21 серпня 2013, 16:37
177
0
Автор:
Реклама

МОН наказом від 14.08.2013 р. № 1176 затвердив галузеву Концепцію розвитку безперервної педагогічної освіти.

Згідно з документом метою розвитку безперервної педагогічної освіти є відтворення людського капіталу і інтелекту суспільства для забезпечення стійкого людського розвитку країни через якісну підготовку педагогічних кадрів для усієї сфери утворення та ін. На думку Міністерства, основним орієнтиром в досягненні мети є ідея цілісного підходу до особи суб'єктів освітнього процесу і її формування на принципах постійного вдосконалення і оновлення концепції особово орієнтованого навчання і виховання.

Так, пріоритетними завданнями розвитку безперервної педагогічної освіти є:

- вдосконалення змісту освіти і організації учбово-виховного процесу з метою розвитку педагогічної майстерності учителя як системи його педагогічних компетентностей;

- зміцнення зв'язку педагогічної освіти з фундаментальною і прикладною наукою;

- забезпечення соціальної підтримки суб'єктів педагогічної освіти, підвищення соціального престижу педагогічної праці та ін.

При цьому зміст педагогічної освіти з відповідних спеціальностей для різних освітньо-кваліфікаційних рівнів визначається стандартами вищої педагогічної освіти і, враховуючи її особливості, передбачає фундаментальну, психолого-педагогическую, методичну, інформаційно-комунікаційну, практичну і соціально-гуманітарну підготовку.

У свою чергу, післядипломна педагогічна освіта педагогічних працівників здійснюється шляхом підвищення кваліфікації, навчання по спеціалізації і стажуються.

Крім того, як відмічено в документі, формування контингенту студентів педагогічних спеціальностей здійснюватиметься на основі:

- визначення об'єктивної прогнозованої потреби дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічних учбових закладів в педагогічних кадрах на регіональному і державному рівнях;

- педагогічній профорієнтації учнівської молоді з метою забезпечення їх особової готовності до педагогічної діяльності, створення різноманітності форм довузівської роботи;

- збільшення до 50 % цільового прийому сільської молоді на педагогічні спеціальності з урахуванням регіональних потреб.

Також вказано, що з метою раціонального використання випускників педагогічних учбових закладів і необхідності задоволення потреби певних регіонів в педагогічних кадрах їх підготовка здійснюється на основі цільових договорівув'язнених органами управління освітою з вищими учбовими закладами.

При цьому працевлаштування випускників педагогічних спеціальностей здійснюється на умовах, визначуваних трибічною угодою "випускник - вищий учбовий заклад, - працедавець" відповідно до законодавства.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини