У 2012 році Європейський суд з прав людини продовжив узагальнення власної практики, зокрема підготувавши декілька постатейних посібників з гіперпосиланнями на власні рішення.
Першим результатом діяльності дослідницького підрозділу Європейського суду в цьому напрямі стало керівництво по статті 5 Конвенцій про захист прав людини і основних свобод. Його англомовна версія була опублікована на офіційному сайті Європейського суду у кінці 2012 року.
За домовленістю з Радим Європи і Європейським судом з прав людини юридична фірма ILF спеціально для сайту Європейського суду з прав людини підготували українську версію Керівництва по статті 5 Конвенцій - право на свободу і особисту недоторканість.
Це Керівництво систематизує численні рішення Суду по статті 5 Конвенцій, відбиває підхід і тлумачення положень цієї статті. У нім викладені питання законності утримання під вартою, правомірності позбавлення волі, регулювання попереднього укладення, затримання неповнолітніх, іноземців, а також гарантій для осіб, позбавлених свободи і ін... У тексті документу є присутніми зручні гіперпосилання на розділи керівництва і на відповідні рішення Європейського суду з прав людини.
Керівництво, поза сумнівом, стане важливим радником не лише для українських юристів, суддів, співробітників правоохоронних органів, які зможуть використовувати його в повсякденній практиці, але і для громадян України, які не мають юридичної освіти.
Постійне оновлення судової практики і нормативної бази дозволяє Європейському суду з прав людини залишатися ефективним засобом захисту прав людини, а з цього дня практика стане ще доступнішою для українців.
Так, з 8 серпня 2013 року на офіційному сайті Суду в розділі Case - Law Analysis доступна українська версія керівництва по статті 5 Конвенцій.
Переклад і його узгодження проводили юристи Практики міжнародного судового захисту юридичної фірми ILF Дарина Дмитренко, Олена Короленко, Роман Хоштария і Юрій Сошенко під керівництвом асоційованого партнера Андрея Кристенко.