Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінекономрозвитку підготувало законопроект про міжнародну технічну допомогу

29 липня 2013, 14:06
188
0
Реклама

Міністерство економічного розвитку і торгівлі з метою законодавчого врегулювання питання отримання і надання Україною технічної допомоги підготувало проект Закону "Про міжнародну технічну допомогу". Ухвалення законопроекту дозволить якісно удосконалити існуючі процедури планування, залучення допомоги, використання і моніторингу технічної допомоги, яку отримує Україна, а також визначити правові основи надання Україною МТП за кордоном.

На сьогодні законодавство України у сфері співпраці з донорами міжнародної технічної допомоги складається з міжнародних договорів України і ряду нормативно-правових актів, що створюють єдину систему залучення, використання і моніторингу міжнародної технічної допомоги. За даними посольств і представництв країн-донорів, за підсумками 2012 року Україні фактично було виділено 485,21 млн. дол. США. Очікуваний об'єм ресурсів МТП, які будуть виділені в 2013 році, складає 539,56 млн. дол. США.

Міжнародна технічна допомога надається Україні на безвідплатній і безповоротній основі країнами-донорами і міжнародними організаціями з 1992 року практично в усіх сферах економіки і громадського життя. Співпраця в цьому напрямі здійснюється з 15 країнами, Європейським Союзом і більше 20 міжнародними організаціями. Видатними донорами для України були і залишаються США і Європейський Союз. Іншими донорами є Канада, ФРН, Нідерланди, Швеція, Швейцарія, Японія, Данія, а також організації системи ООН, Всесвітній банк, ЄБРР, ОБСЄ, Рада Європи. З 1996 року здійснена державна реєстрація більше 2850 проектів технічної допомоги. За усі роки співпраці донорами виділено приблизно 8,9 млрд. дол. США.

Основні напрями надання технічної допомоги : підвищення рівня ядерної і радіаційної безпеки, охорона довкілля, вдосконалення регуляторної політики, поліпшення інвестиційного клімату, розвиток підприємництва і конкуренції на внутрішньому ринку, модернізація муніципальної інфраструктури і транспорту, розвиток фінансового ринку, банківського, сільськогосподарського секторів, освіти, науки, культури і туризму, а також громадянського суспільства і місцевого самоврядування, охорона здоров'я і соціальний захист населення, забезпечення верховенства права, боротьба з корупцією, підтримка ЗМІ, регіональний розвиток і так далі

Джерело: Мінекономрозвитку.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини