Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Яким чином підприємство веде касову книгу в електронному вигляді?

22 липня 2013, 16:15
2909
0
Автор:
Реклама

Державна податкова служба нагадалащо згідно п. 4.4 глав 4 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні підприємства за умови забезпечення належного зберігання касових документів можуть вести касову книгу в електронній формі за допомогою комп'ютерних засобів. Програмне забезпечення, за допомогою якого ведеться касова книга, повинне забезпечувати візуальне віддзеркалення і роздрук кожної з двох частин листа касової книги ("Вкладний лист касової книги" і "Звіт касира"), які за формою і змістом повинні відтворювати форму і зміст касової книги в паперовій формі.

Записи в касовій книзі здійснюються на підставі відповідної інформації з касових документів. Записи в касовій книзі повинні робитися до початку наступного робочого дня (тобто із залишками на кінець попереднього дня), а також містити усі реквізити, передбачені формою касової книги. Сторінки касової книги повинні нумеруватися автоматично в порядку зростання з початку року.

У разі розпечатування "Вкладного листа касової книги" у кінці місяця повинна автоматично роздруковуватися загальна кількість листів касової книги за цей місяць, а у разі розпечатування у кінці року - їх загальна кількість за рік.

Після роздруку "Вкладного листа касової книги" і "Звіту касира" касир зобов'язаний перевірити правильність складання цих документів, підписати їх і передати "Звіт касира" разом з відповідними касовими документами у бухгалтерію під розписку в "Вкладний лист касової книги". "Вкладний лист касової книги" впродовж року зберігається касиром окремо за кожен місяць. Після закінчення календарного року (чи залежно від потреби) "Вкладний лист касової книги" формується в підшивки в хронологічному порядку. Загальна кількість листів за рік завіряється підписами керівника і головного бухгалтера підприємства - юрособи, а підшивки формуються в книгу, яка скріплюється друком підприємства (юрособи).

Після закінчення календарного року касова книга на електронних носіях повинна передаватися для зберігання відповідно до законодавства.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини