Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Експерти поділилися думками, як боротися з рейдерством

5 липня 2013, 15:03
213
0
Автор:
Реклама

Учора, 4 липня 2013 р., відбувся круглий стіл на тему "Що може зупинити сучасного рейдера"?, в процесі якого обговорювалися нинішня ситуація, питання захисту підприємництва і інвестицій в Україні, а також проблемні законодавчі моменти задекларованої державою боротьби з рейдерством і її подальші перспективи.

Захід відбувся за участю представників гоструктур, підприємців і юристів, що намагалися в ході обговорення актуальних моментів сучасного рейдерства відповісти на питання, якими законними способами протистояти рейдерським захопленням.

Як відмітив радник практики корпоративного права і M&А міжнародної юридичної фірми Integrites Ярослав Абрамов, хоча за останній час в чинному законодавстві України багато що змінилося в порівнянні з правовою базою держави 90-х років (значним плюсом в якійсь мірі є наявність ст. 12 Господарського процесуального кодексу, підвідомчості справ, що передбачає особливості, господарським судам), з часом українське рейдерство опановує особливу специфіку застосування нових економічних і правових методів. На думку юриста, недавня ініціатива уряду по відновленню діяльності Міжвідомчої комісії з боротьби з рейдерством виглядає досить актуальним державним кроком.

Саме на сьогодні, на думку учасників круглого столу, головним є те, щоб така комісія не лише існувала на папері, але і реально чинила вплив на ситуацію, що склалася, в суспільстві (нагадаємо, що орган був створений ще в 2007 р., але за останній час майже не здійснював ніякої діяльності). Крім того, особливу важливість має також і законопроект, що розробляється Кабміном, про удосконалення боротьби з рейдерством.

"На сьогодні поняття рейдерства як такого не визначене жодним законодавчим актом, відповідно, відсутні і законодавчі норми, які б чітко передбачали відповідальність за такі дії. Усі нібито рейдерські дії згідно з карним законодавством на практиці кваліфікуються в карному виробництві як підробка документів, хуліганство, шахрайство та ін. Відповідно до даних статистики з початку року вже зареєстроване шістнадцять таких карних правопорушень, по яких розпочато досудове розслідування"- проінформував представник Департаменту боротьби з економічною злочинністю МВС України Олексій Комар.

При цьому віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців з питань інформаційних технологій Іван Петухов звернув увагу на подібні проблеми у сфері інформаційних технологій. "Приклади розглядів з WEB - money і Data X, ex.ua та ін. тільки говорять про те, що не дотримується ст. 18 Конвенцій про кібербезпеку, що фактично є основоположним документом у вказаній галузі. Не треба писати нові закони, треба дотримувати старі", - вважає пан Півнів.

Більше акцентуючи увагу на захисті інтересів іноземних інвесторів, заступник директора Департаменту інвестиційно-інноваційної політики і розвитку державно-приватного партнерства Мінекономрозвитку Павло Пахолко вважає, що в інтересах України створити таку законодавчу базу, яка сприяла б залученню іноземного інвестування в нашу державу. Тут, на думку пана Пахолко, важливо розробити Національний план дій, що стосується захисту прав інвестора. Також експерт нагадав, на сьогодні є в наявності два законопроекти відносно діяльності товариств з обмеженою відповідальністю, спрямовані на захист інвесторів (приміром, похідні позови), які у разі їх прийняття багато в чому зможуть поліпшити інвестиційний бізнес-клімат в країні.

У свою чергу, виконавчий директор Антирейдерського союзу підприємців України Андрій Семидидько відмітив, що нині відсутній належний правовий механізм захисту від рейдерства, судова система працює зі збоями, а також немає законодавчо передбаченого процесу відшкодування збитків за простій підприємства.

При цьому юрист Я. Абрамов признався, що на сьогодні у більшості випадків робота юристів для клієнтів з сфери бізнесу більше торкається питань не стільки захисту, скільки попередження будь-яких рейдерських захоплень. "У більшості випадків юристи не лише здійснюють підготовку усієї необхідної документації, але і роз'яснюють підприємцям елементарні речі, як з точки зору права діяти в певних ситуаціях - відмітить пан Абрамов. - При цьому на практиці дуже важливо розмежовувати поняття рейдерства і корпоративного конфлікту, що також часто зустрічається в нашій повсякденній практиці".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини