Закон "Про аквакультуру", який був прийнятий парламентом 18 вересня 2012 р., набув чинності 1 липня. Закон визначає аквакультуру (рибництво) як сільськогосподарську діяльність по штучному розведенню, змісту і вирощуванню об'єктів аквакультури в повністю або частково контрольованих умовах для отримання сільгосппродукції (продукції аквакультури) і реалізації, виробництва кормів, відтворення біоресурсів, ведення селекційно-племінної роботи, інтродукції, переселення, акліматизації і реакліматизації гідробіонтів, поповненню запасів водних біоресурсів, збереженню їх біорізноманітності, а також наданню рекреаційних послуг
Згідно із Законом по напрямах діяльності аквакультура може здійснюватися з метою:
- отримання товарної продукції аквакультури і її подальшої реалізації (товарна аквакультура);
- штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів;
- надання рекреаційних послуг.
Дія Закону поширюється на правовідносини у сфері аквакультури, що виникають у внутрішніх водних об'єктах (їх частинах), рибогосподарських технологічних водоймах, внутрішніх морських водах, територіальному морі і винятковій (морський) економічній зоні України, а також на ділянках суші території України, використовуваних для цілей аквакультури.
Встановлено, що діяльність у сфері аквакультури не відноситься до спеціального використання водних біоресурсів.
Одночасно із Законом "Про аквакультуру" набули чинності :
- Порядок розробки паспорта водного об'єкту (детальніше про документ - в матеріалі "Мінприроди вирішило, як розробляти паспорт водного об'єкту";
- Типовий договір оренда водних об'єктів (детальніша - в матеріалі ЮРЛИГИ);
- наказ Минагрополитики від 30.01.2013 р. № 45 "Про затвердження Зон аквакультури (рибництва) і рибопродуктивності по регіонах".
Крім того, затверджена методика визначення розміру плати за надані в оренду водні об'єктияка набуде чинності з дня офіційної публікації.