Наказом від 28.05.2013 р. № 322 Мининфраструктуры затвердило Порядок контролю за дотриманням Ліцензійних умов здійснення господарської діяльності за поданням послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом.
Порядок поширюється на усіх суб'єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми і форми власності, які здійснюють господарську діяльність за поданням послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом. Контроль за дотриманням ліцензіатами Ліцензійних умов здійснює Державна інспекція по безпеці на наземному транспорті і її територіальні органи (далі - орган ліцензування).
Встановлено, що орган ліцензування повідомляє ліцензіату про проведення планової перевірки письмово рекомендованим листом з повідомленням про вручення або повідомленням, яке вручається особисто фізособі - підприємцеві / керівникові або уповноваженому ним обличчю суб'єкта господарювання під розписку не пізніше чим за 10 робочих днів до дня проведення перевірки. Термін здійснення планової перевірки не може перевищувати 15 робочих дніва для суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів.
Про проведення позапланової перевірки ліцензіат завчасно не попереджається. Термін здійснення позапланової перевірки не може перевищувати 10 робочих дніва відносно суб'єктів малого підприємництва - 2 робочих днів.
Ліцензіат або уповноважена ним особа при проведенні перевірки дотримання ним Ліцензійних умов має право:
- перевірити наявність у членів комісії службових посвідчень і отримати копію посвідчення на проведення планової (позаплановою) перевірки;
- ознайомитися з основою проведення позапланової перевірки з отриманням копії відповідного документу;
- бути присутнім при здійсненні перевірки;
- вимагати нерозголошування інформації, що є комерційною таємницею ліцензіата;
- отримати один екземпляр акту перевірки і ознайомитися з ним;
- не допускати комісію до здійснення планової (позаплановою) перевірки, якщо така перевірка проводиться з порушенням вимог відносно періодичності проведення перевірок, передбачених Законом "Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", або якщо посадовець органу ліцензування не предоставилл копій документів, передбачених Порядком, або якщо надані документи не відповідають вимогам Порядку, або у разі недотримання термінів або порядку повідомлення про проведення планової перевірки і так далі;
- надавати письмові пояснення і (чи) зауваження з питань, що виникають при проведенні перевірки.
Рішення про анулювання ліцензії приймається Державною інспекцією по безпеці на наземному транспорті впродовж 10 робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання ліцензії, передбачених ст. 21 Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".