Сьогодні набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України відносно призначення і індексації пенсії" від 14.05.2013 р. № 231 - VІI.
Згідно зі змінами, особи, які знаходяться в відпустці по вагітності і пологам і отримують відповідний посібник, будуть застрахованими особами, - отже, ця відпустка зараховуватиметься у страховий стаж при призначенні пенсії. При цьому на посібник з вагітності і пологів (яке раніше ніякими податками і внесками не обкладалося) працедавці повинні нараховувати ЕСВ по ставці 33,2 %, а також утримувати ЕСВ у розмірі 2 % бази нарахування.
Діти, що досягли 18-річного віку (якщо вони вчаться на денній формі навчання), зможуть отримувати пенсію випадково втрати годувальника у періоди перерви в навчанні, але за умови, що такий період не перевищує 4-х місяців.
Також зміни торкнулися механізму перерахунку пенсій з 1 березня кожного року. Якщо раніше право на перерахунок пенсій визначалося залежно від того, на скільки в попередньому році виріс розмір пенсії особи, то тепер це не матиме значення. Перерахунку фактично підлягають усі пенсії, раніше призначені згідно із законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому заробітна плата, з якою призначена (заздалегідь перерахована) пенсія, підвищуватиметься на коефіцієнт, що відповідає не менше 20 % показника росту в порівнянні з попереднім роком середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якою сплачені страхові внески. Кожному пенсіонерові гарантується підвищення заробітної плати, з якої призначена (заздалегідь перерахована) пенсія, на коефіцієнт не менше ріст рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік. Порядок проведення такого перерахунку як і раніше визначатиметься в межах бюджету Пенсійного фонду по рішення уряду.
Законодавець вніс зміни в порядок нарахування трудових пенсій. Зокрема, пенсіонерові надана можливість з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для нарахування пенсії, в першу чергу виключати періоди отримання посібника з безробіття (за ці періоди враховується мінімальна зарплата) незалежно від їх періодичності. Також вдосконалений механізм визначення середньомісячного коефіцієнта зарплати особи у разі, коли є неповний місяць страхового стажу (місяці, в яких заробіток менше мінімальної заробітної плати). Такі заходи, на думку авторів документу, дозволять збільшити розмір пенсії. Так, кожному пенсіонерові гарантується підвищення заробітної плати, з якої призначена (заздалегідь перерахована) пенсія, на коефіцієнт не менше ріст рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік.
Крім того, відносно пенсійного забезпечення пенсіонерів з числа військовослужбовців, також зміни внесені в ст. 56 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб" і положення Закону "Про державний соціальний посібник особам, що не мають права на пенсію, і інвалідам".