Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Інспектор припинятиме або заборонятиме діяльність підприємства тільки через адмінсуд - підписаний Закон

25 червня 2013, 16:22
274
0
Реклама

Президент України підписав Закон № 353 - VІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України по усуненню обмежень в здійсненні господарської діяльності", прийнятий ВР 20 червня (президентський законопроект № 2698).

Згідно із Законом, контролюючі органи зможуть припиняти або забороняти діяльність підприємств, реалізації продукції, виконання робіт і надання послуг виключно через адміністративні суди, за скороченою процедурою.

Контролюючий орган зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дня видання (прийняття) відповідного розпорядливого документу звернутися до адмінсуд з позовом про підтвердження обгрунтованості прийняття контролюючим органом заходів реагування.


Закон також вводить ряд змін, що стосуються експертизи проектів будівництва. Так, відміняється експертиза з питань цивільного захисту. Крім того, з центрального органу виконавчої влади, що здійснює державний нагляд у сфері техногенної і пожежної безпеки, знімаються повноваження проводити експертизи проектів будівництва.

Прийняті зміни відміняють необхідність подавати декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежній безпеці. Ця норма застосовуватиметься у разі використання об'єктів, у встановленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

Не треба буде подавати вказану декларацію відповідності до 1 січня 2014 року і іншим підприємцям. Це стосується суб'єктів господарювання, які діють на підставі дозволів на початок роботи знову створених підприємств, введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих об'єктів і об'єктів іншого призначення, впровадження нових технологій, передачу для виробництва зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування і продукції, виданих відповідно до Закону "Про пожежну безпеку".

В той же час, згідно з ухваленим Законом, дозвільний орган повинен зареєструвати безкоштовно декларацію впродовж 10-ти робочих днів з дня її вступу. Якщо декларацію не зареєстровано і не відмовлено в реєстрації у встановлений термін, підприємець має право почати діяльність вже наступного дня після закінчення терміну, встановленого для реєстрації. У такому разі декларація вважається зареєстрованою.

Замовники будівництва також можуть отримати на безвідплатній основі необхідні вихідні дані в центральному органі виконавчої влади, який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Закон набуває чинності з дня, що йде за днем його публікації, і вводиться в дію з 1 липня 2013 рокуза винятком пунктів 1 і 3 розділи I, які набувають чинності з 1 липня 2013 року.

Джерела: прес-служби
Президента і Держпідприємництва.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини