Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ратифікований договір з ОАЭ про взаємну правову допомогу у цивільних, комерційних і карних справах

19 червня 2013, 12:08
280
0
Автор:
Реклама

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Договору між Україною і Об'єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у цивільних і комерційних справах" (законопроект № 0021), а також Закон "Про ратифікацію Договору між Україною і Об'єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у кримінальних справах" (законопроект № 0022).

Що стосується договори про взаємну правову допомогу у цивільних і комерційних справахто він спрямовані на налагодження ефективної співпраці компетентних органів обох сторін шляхом надання взаємної правової допомоги у цивільних і комерційних справах, визначення механізму взаємного визнання і виконання судових рішень.

Зокрема, відповідно до договору, громадяни однієї сторони користуються на території іншої сторони таким же правовим захистом, як і громадяни іншої сторони, а також мають право звертатися в її судових органів на тих же умовах, що і громадяни іншої сторони.

Громадяни однієї сторони на території іншої сторони мають право відповідно до законів і процедур останньою на зменшення або звільнення від сплати судових витрат на тих же умовах і в тому ж об'ємі, що її власні громадяни.

Згідно з Угодою, сторони можуть обмінюватися інформацією про чинне законодавство і судової практики у своїх країнах пов'язаної із застосуванням цього договору.
Сторони по вказаній обмові надають один одному широкий об'єм взаємної правової допомоги у цивільних і комерційних справах відповідно до їх законодавства.
Правова допомога у відповідності договором включає: вручення повісток і інших судових документів, отримання доказів шляхом судових доручень або запитів, визнання і виконання судових рішень і світових угод.

Що стосується договори про взаємну правову допомогу у кримінальних справахто він спрямований на створення правових підстав для застосування компетентними органами обох держав спільних дій з попередження злочинів, розслідування кримінальних справ і конфіскації прибутків, отриманих злочинним шляхом.

Зокрема, згідно з угодою, сторони надають один одному широкі заходи взаємної правової допомоги у кримінальних справах.

Центральний орган кожної сторони направляє і отримує запити відповідно до договору: в Україні Центральним органом є Генеральна прокуратура України (по запитах органів досудового слідства) і Міністерство юстиції України (відносно запитів судів); у Об'єднаних Арабських Еміратах Центральним органом є Міністерство юстиції.

Згідно з положеннями договору, сторони надають взаємну допомогу один одному по розслідуванню, переслідування і судового розгляду, що стосуються кримінальних справ.
Допомога включає: отримання свідчень і заяв осіб, надання документів, записів і предметів; розшук і встановлення осіб або предметів; вручення судових документів; тимчасовій передачі осіб, що знаходяться під вартою, для надання свідчень, виконання запитів про обшук і арешт; конфіскації прибутків, отриманих в результаті здійснення злочинної діяльності, і знарядь скоювання злочинів, надання інформації і доказів, включаючи даних про попередні засудження осіб; будь-яку іншу форму співпраці у рамках договору, яка не суперечить законодавству прошеної сторони.

Допомога може надаватися навіть якщо діяння, яке є предметом розслідування, переслідування або розгляду в просячій стороні, не представляє злочину згідно із законодавством прошеної сторони.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини