Голова Держпідприємництва відмовив в узгодженні запропонованої редакції законопроекту Мінприроди "Про внесення змін до деяких законів України (відносно регулювання поводження з генетично модифікованими організмами) ". Розробники пропонують ввести ліцензування такого виду господарської діяльності як генетично-інженерній діяльностіпов'язаній з проведенням державній апробації ГМО, утилізацією, знищенням і знешкодженням ГМО, отриманого при проведенні державної апробації, заборонених до використання, незареєстрованих в державних реєстрах ГМО, а також тари від них, продукції, отриманої з використанням незареєстрованих в державних реєстрах ГМО.
У Держпідприємництва пояснюють, що на сьогодні ліцензуванню підлягає генетично-інженерна діяльність в замкнутій системі. Крім того, ліцензування окремого виду господарської діяльності вводиться, якщо інших заходів державного регулювання недостатньо.
У свою чергу, відповідно до Закону "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні і використанні генетично модифікованих організмів", проведення державної апробації ГМО у відкритій системі здійснюється на основі дозволи. Такий документ видається центральним органом виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері охорони природного довкілля. Порядок видачі такого дозволу затверджений Постановою КМУ від 02.04.2009 № 308.
Таким чином, згідно із законопроектом разом з видачею дозволу на проведення державної апробації (випробувань) ГМО розробники пропонують ввести додатковий засіб державного регулювання цього виду господарської діяльності у формі ліцензування. Це не відповідає програмним завданням і політиці Президента України і уряду, у зв'язку з чим не може бути підтримано Держпідприємництва.
За інформацією Держпідприємництва.