Міністерство прибутків і зборів України відмічає, що норма про визнання об'єктом оподаткування іноземних прибутківу тому числі грошових переказів з-за кордону, міститься в українському законодавстві вже більше 10 років.
Відповідна норма була передбачена спочатку Законом "Про податок з прибутків фізичних осіб" від 22 травня 2003 р., а потім увійшла до Податкового кодексу, що набув чинності з 1 січня 2011 р. Зокрема, чинне законодавство передбачає, що при отриманні таких прибутків громадянин повинен подати річну декларацію, в якій вказати отриману суму і, відповідно, сплатити з неї податок на прибутки фізосіб. Згідно з Податковим кодексом засоби, перераховані із-за меж України на поточні або карткові рахунки громадян вважаються іноземними прибутками.
Ставка податку залежить від суми отриманих коштів. Якщо сума перевищує десятиразовий розмір мінімальної місячної зарплати (у січні-листопаді 2013 року - 1147 грн.), то застосовується ставка 17%у інших випадках - 15%. При цьому НК передбачає, що у разі наявності міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податків може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном.
Тобто, громадяни України, які в 2012 р. отримували будь-які прибутки оподаткувань з іноземних джерел, у тому числі переклади з - за межі, повинні були включити такі прибутки до складу загального річного доходу оподаткування і до 1 травня 2013 р. подати річну податкову декларацію. За підсумками декларативної кампанії поточного року громадяни збільшили задекларований об'єм іноземних прибутків, отриманих в 2012 р., у вісім разів - до 9 млрд. грн. (за 2011 р. було задекларовано 1 млрд. грн.). Сплата податку з таких заробітків виросла майже в п'ять разів, і склала 580 млн. грн.
За інформацією Миндоходов.